13 ilde "Sibergöz-50" operasyonları! Çok sayıda gözaltı 13 ilde "Sibergöz-50" operasyonları! Çok sayıda gözaltı
Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından 'gereği yapıldı' notuyla yaptığı açıklamada, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde İstanbul’da Taksim Meydanına çıkmak için Saraçhane Meydanında toplanan ve polislerimize taşlı sopalı saldırıda ve fiziki müdahalede bulunan 29 şüpheli olaydan sonra kaçtıkları adreslerde bugün yakalandı. Kamera kayıtları ve yüz tanıma sistemi ile saldırıya karıştığı tespit edilen diğer şahısları yakalamaya yönelik operasyonlarımız devam ediyor" dedi.
Saraçhanede polise saldıran 29 kişi gözaltına alındı

Yerlikaya açıklamasının devamında, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü provoke etmeye çalışarak, halkımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan kahraman polislerimize saldıranları tek tek yakalayıp adalete teslim edeceğiz. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı.

Saraçhanede polise saldıran 29 kişi gözaltına alındı Saraçhanede polise saldıran 29 kişi gözaltına alındı Saraçhanede polise saldıran 29 kişi gözaltına alındı
Editör: Buse Örnek