29 ilde "Sibergöz-49" operasyonu 29 ilde "Sibergöz-49" operasyonu
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün internet sitesini kopyalayarak sahte site oluşturulduğunu tespit etti. Sözkonusu sahte siteyi inceleyen ekipler, şüphelilerin bu site üzerinden çok sayıda kişinin kredi kartını kopyaladığını da belirledi. Siteyi açan şüphelilerin tespit edilmesi için çalışma başlatıldı.
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sitesini kopyalayarak dolandırıcılık yapanlara operasyon
Yapılan çalışmalarda şüphelilerin kimlik bilgilerine ulaşıldı. Ekipler şüphelilerin kopyaladıkları kartlarla kurumsal bir firmadan cep telefonuyla dijital materyal satın alındığını belirledi. Şüphelilerin siparişleri için verdiği teslimat adresini de belirleyen ekipler, sözkonusu adrese giderek beklemeye başladı. Siparişleri almaya gelen 2 şüpheli ve teslimat adresi olarak verilen işyerinin sahibi yakalanarak gözaltına alındı.

ü

Şüphelilerin araç ve evlerinde yapılan aramalarda 1 milyon lira değerinde 23 adet cep telefonu ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sitesini kopyalayarak dolandırıcılık yapanlara operasyon Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sitesini kopyalayarak dolandırıcılık yapanlara operasyon
Editör: Buse Örnek