36 saat sonra keşfedilen korkunç tablo, ailesi için yıkıcı sonucu beraberinde getirdi.

Avustralya'nın Kuzey Bölgesi'ndeki bir derede yüzmeye giden 12 yaşındaki kız çocuğu suda kayboldu. Küçük kızın suyun tadını çıkardığı sırada timsah saldırısına uğradığı anlaşıldı. Yetkililer vahşi bir timsaha av olan küçük kızdan geriye kalanları 36 saat sonra buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor

'MÜMKÜN OLAN EN YIKICI SONUÇ'

Kıdemli Çavuş Erica Gibson gazetecilere şunları söyledi: 

"Aramaya katılan ilk müdahale ekipleri için son derece zor, aslında 36 saat süren bir süreçti."

Çocuğun kaybolması, yaklaşık iki gün süren arama çalışmalarını başlattı. Kalıntıları, kaybolduğu nehrin yakınında bulundu. Gibson, "Ancak aile açısından bu, mümkün olan en yıkıcı sonuç. Ekstrem bir şok ve inanamama hali içindeler" dedi. Yetkililer ayrıca olay yerini 'korkunç' olarak nitelendirdi.

Gibson, çocuğun yüzdüğü bölgede erken saatlerde siyah bir timsah görüldüğünü söylerken, yetkililer hayvanın bölgeden uzaklaştırılması için çalışma yapılacağını duyurdu.

Hem tuzlu su hem de tatlı su timsah türleri Avustralya'da korunuyor. Hayvanların avlanması 1971'den bu yana federal yasayla yasaklanmış durumda. Bu yasa sonrası timsahların sayısında patlama yaşandı. Yerel yönetime göre, Kuzey Bölgesi şu anda yaklaşık 100 bin timsahın evi. Binlerce farklı timsah ise komşu eyaletler Queensland ve Batı Avustralya'nın kuzeyine dağılmış durumda.

Editör: SİMGE SİMGE