Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü - International Civil Aviation Organization (ICAO) ile ortak düzenlenen Global Eğitim Sempozyumu, Excellence Through Innovation: Transformation in Training Workshop - İnovasyon Yoluyla Mükemmellik: Eğitimde Dönüşüm Çalıştayı 26-27 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da bir otelde gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen yaptı

Havacılık sektörünün geleceğinin ihtiyaç duyacağı eğitim metodolojilerinin değerlendirildiği sempozyuma, ICAO Kapasite Geliştirme ve Uygulama Direktörü Jorge Vargas ve ICAO Global Havacılık Eğitim Şefi Dr. Laura Camastra gibi isimler katılırken, etkinliğin açılış konuşmasını İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen yaptı.

İstanbul Havalimanı'nın havacılık eğitimi alanında küresel bir merkez olmayı hedeflediğini söyleyen Bilgen, havacılıkta eğitimli ve nitelikli insan kaynağına ihtiyaç konusunu titizlikle ele aldıklarını ve İGA Akademi ile birlikte eğitim süreçlerinde 2022 yılından itibaren büyük bir atılım gerçekleştirerek ACI, IATA, ICAO, TSA ve Eurocae gibi havacılık sektörünün önde gelen kuruluşları ile eğitim akreditasyonlarına devam ettiklerini söyledi.

YENİ PEUGEOT 5008 YILIN SON ÇEYREĞİNDE TÜRKİYE'DE! YENİ PEUGEOT 5008 YILIN SON ÇEYREĞİNDE TÜRKİYE'DE!

ü

Bilgen,“İGA İstanbul Havalimanı olarak böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığımız için gurur duyuyoruz. Havacılık eko-sistemindeki hedeflerimizin tümünün eğitime verilen güçlü destekle gerçekleşebileceğinin bilincindeyiz. Bu amaçla çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. ICAO'nun eğitim akreditasyonunu Mayıs 2022'de gerçekleştirdik, şimdiden tüm ICAO Trainair Plus üyelerinin faydalanabileceği birçok farklı eğitim geliştirme sürecini başlattık. ICAO'nun Global Training Steering - Küresel Eğitimi Yönlendirme Komitesi'ne seçildik. ICAO'nun hedeflerine destek olmak için 3 personelimizi de 2 yıllığına Montreal'de görevlendirdik. Bu programımızı genişletmek ve sektöre örnek bir uygulama haline getirmeyi planlıyoruz. Bunlar bizim için son derece önemli çalışmalar. Amacımız; havacılık eğitimi konusunda dünyada referans noktası olmak" dedi.

Editör: Esra Kurdaş