Bursa Esnaflar ve ÇATSENDER, BESOB ve BESKOOP yöneticileri hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına toplu suç duyurusunda bulunmak üzere Bursa Adliyesi'nde toplandı. Suç duyurusunun ardından Bursa Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Bursa Esnaflar ve ÇATSANDER, BESOB ve BESKOOP yöneticilerini, 10 yıldır yerine getirilmeyen talepler gerekçesiyle Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına toplu suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından Bursa Adliyesi önünde basın açıklaması düzenledi.

ü

ÇATSANDER Avukatlarından İstanbul Barosu'na bağlı Av. Serhat Aksal'ın konuşmasından satır başları şöyle;

10-11 yıllık mücadelenin sonu burada. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın önünde iddia makamı gereği ivedi bir şekilde yapmak mecburiyetindedir. Buranın mağduru bu esnaf bu arazilerin paraları buradaki esnaf tarafından ödendi. Menfaati kim temin etti? Kayıtlı. Hepsi değil belki ama büyük çoğunluğu BESKOOP tahliyesi olmayan Bursa il sınırları içerisinde ikamet etmeyen Amerika Birleşik Devletleri Belçika'da Kurumları olan esnaf sıfatına haiz olmayan kimileri bu kooperatifte şu anda hak sahibi. Parayı ödeyen esnaf hak sahibi BESKOOP Kimdir? 500 bin, 600 bin, 700 bin liralık üyelik paraları isteniyor bu insanlardan. 12 yıl boyunca mağduriyet yaşamışlar. Bir 12 yıl daha da mağduriyet yaşasın istiyorlar. BESKOOP'un yöneticileri kim? Gücü nereden geliyor? Bu devirler hukuka aykırı. BESOB'un yöneticileri, kamu görevlisi sıfatına haiz bunlar. Genel kurul kararı olmaksızın iki nokta bir milyon metrekare bugün timsah arenadan 300 tane timsah arena büyüklüğündeki araziler usulsüz şekilde BESOB yöneticileri tarafından kooperatife bedelsiz olarak devredilmiştir.

ü

Editör: TE Bilisim