MASAK tarafından haklarında rapor hazırlanan ve mal varlıklarına el konan Dilan Polat, Engin Polat çiftinin yurt dışına kaçma planları olduğu iddiası gündemdeyken, çift ile ilgili yeni bir iddia geldi.Onur Akay Medya'nın paylaştığı bilgilere göre, Haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma gibi iddiaları bulunan Dilan Polat ve Engin Polat'ın yurt dışına kaçmaya hazırlandığı iddia edilmişti. Polat çiftinin kaçmak için hazırlık yaptığını ve deniz yolu ile Yunanistan'a ve oradan Uruguay'a kaçmak için gerekli işlemleri illegal yollardan yaptığı iddia edildi. Kendi internet sitesinde bir yazı kaleme alan Akay, "Urfalı bir dostumdan öğrendiğim bilgiye göre, Dilan Polat ve Engin Polat, deniz yolu ile Yunanistan'a ve oradan Uruguay'a kaçmak için gerekli işlemleri illegal yollardan yaptı ve her an kaçabilirler." ifadelerini kullandı.

Dilan Polat ile eşi Engin Polat ile ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yapmıştı:

Açıklamada şöyle denilmişti:

"Cumhuriyet Başsavcılığımıza Engin Polat, Dilan Polat ve diğer şüpheliler hakkında ihbarda bulunulması üzerine şüpheliler hakkında 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, 213 Sayılı Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, 7258 sayılı Kanun'a muhalefet suçlarından soruşturma işlemlerine başlanılmıştır.

Yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağına ilişkin adli kontrol tedbiri uygulandığı, ayrıca CMK 128. madde kapsamında şüphelilerin tüm malvarlıklarına el konularak dosya hakkında kısıtlılık kararı verilmiştir.

Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması amacıyla gereken işlemler titizlikle sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Urfalı bir dostumdan öğrendiğim bilgiye göre, Dilan Polat ve Engin Polat, deniz yolu ile Yunanistan'a ve oradan Uruguay'a kaçmak için gerekli işlemleri illegal yollardan yaptı ve her an kaçabilirler.

Editör: TE Bilisim