Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, UEFA Disiplin Kurulunun, EURO 2024'ün son 16 turunda oynanan Avusturya maçındaki "bozkurt" hareketi nedeniyle milli futbolcu Merih Demiral'a 2 maç ceza vermesine tepki gösterdi.

Kararı "kabul edilemez" olarak nitelendiren Yılmaz, şunları ifade etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor

"Kararın özgürlükçü ve hakkaniyetli bir yaklaşımla ve savunma dosyası ciddiyetle incelenerek düzeltilmesini bekliyoruz. Futbolun heyecanı ve güzelliği ön yargılı kararlarla gölgelenmemelidir."

"Karar, futbol tarihinde unutulmayacak kara leke olacak"

Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, sosyal medya hesabından karara tepki gösterdi.

Kararın futbol tarihinde unutulmayacak kara leke olarak yerini alacağını kaydetti. Kılıç, siyasi bir yaklaşımın yansıması olan bu kararla milli sevince gölge düşürülmek istendiğini belirtti. Ancak, kararın milli heyecana gölge düşüremeyeceğini ifade etti.

"Karar, futbolun üzerine siyasi baskı gölgesi düşürdü"

Bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

"UEFA kararı açıklanmadan önce belirli mahfillerde kararın yayınlanması, bu kararın belirli baskı gruplarının etkisi ile alındığı göstermektedir" dedi. Kararın, futbolun üzerine siyasi baskı gölgesi düşürdüğünü belirtti.

Editör: SİMGE SİMGE