TBMM, yeni yasama yılına yarın başlıyor. Meclis'te ilk tören saat 13.00'te Atatürk Anıtı'nda yapılacak. Genel Kurul saat 14.00'te toplanacak. İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, meclis kürsüsünden gündemi ele alacak. Kılıçdaroğlu, vekil olmadığı için programı locadan izleyebilecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni yasama yılına artık hazır. Yarın açılacak olan meclisi bu dönem 14 siyasi parti temsil ediliyor. 28'inci dönem 2'nci yasama yılında mecliste altı siyasi parti grubu olacak.

Meclis Genel Kurulu'nda grubu bulunan siyasi partilerin milletvekili sayısına göre oturma düzeni de belirlendi. Meclis'te ilk tören saat 13.00'te Atatürk Anıtı'nda yapılacak. Genel Kurul saat 14.00'te toplanacak.

ERDOĞAN'DAN MESAJLAR CNN Türk'te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis kürsüsünden önemli mesajlar verecek, kapsamlı bir konuşma gerçekleştirecek. Siyasi partilerin liderleri de Meclis Genel Kurulu açılışına katılacak. KILIÇDAROĞLU LOCA'DAN İZLEYECEK CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden milletvekili olmadığı için Genel Kurul'u locadan izleyecek.

Milyonlarca emeklinin gözü Meclis'te. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşı düzenlemesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Editör: TE Bilisim