Türkiye, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D grubu 6. maçında Hırvatistan'ı ilk yarıda bulduğu tek golle devirdi ve liderlik koltuğuna oturdu.
Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Elemeleri D Grubu 6. maçında deplasmanda Hırvatistan ile karşılaştı.![](https://images.bursadabugun.com/editor/haber/12102023/e-bqd-ceweofigrthzyh8q-65285ab63acb7.jpg)
![](https://images.bursadabugun.com/editor/haber/12102023/kyhukkyhrkaqwuqsil-z7w-65285ab162533.jpg)
Türkiye ise mücadeleye Uğurcan, Ferdi, Samet, Abdülkerim, Cenk Özkacar, İsmail Yüksek, Salih Özcan, İrfan Can, Hakan, Kerem, Barış Alper 11'iyle başladı.
![](https://images.bursadabugun.com/editor/haber/12102023/c0uzbncj0oqez5-mtnbuw-65285aba86671.jpg)
Milli takımımız, 30. dakikada Barış Alper Yılmaz'ın attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Mücadelede başka gol olmadı ve milli takım 3 puanı hanesine yazdırarak grubunda liderlik koltuğuna oturdu. Milli takımımız, 15 Ekim Pazar günü EURO 2024 Elemeleri D Grubu 7. maçında Letonya'yı konuk edecek.
Editör: TE Bilisim