İsrail polisi, cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılmak için gelenlere müdahale ediyor. CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, Kudüs'teki son gelişmeleri aktardı.

İsrail polisi, cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılmak için işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir Bölgesine gelen Filistinlilere engel oldu. İsrail polisi, cuma namazını Aksa'da eda etmek için Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesine gitmek isteyen özellikle 50 yaş altı erkeklere zorluk çıkararak izin vermedi. GAZ BOMBASI İLE MÜDAHALE Milliyet'in haberine göre, eski Şehir'in Şam Kapısı'ndan girenlere kimlik kontrolleri yapılırken, İsrail polisi Filistinlilere gaz bombası ile müdahale ediyor. FULYA ÖZTÜRK AKTARIYOR: MÜDAHALE BAŞLADI

Kudüs'ten son gelişmeleri CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk aktardı.

Fulya Öztürk'ün açıklamaları şöyle: Şu an Aslanlı Kapı'nın önündeyiz, bir kuyruk oluştu. Polis insanları seçerek alıyor. Üst araması yapılıyor. Duvarların üzerinde de polisler bulunuyor. Burasının inanılmaz kalabalık olması gerekiyordu ama çok sakinlik var. Bu sakinliğin nedeni engellemeler mi? İsrail polisi insanlarla konuşarak içeri alıyor. Bölgede polis sayısı artırılıyor, takviye araçlar bölgede. İsrail polisinin çok sert müdahalesi başladı. İsrail polisiMescid-i Aksa'da namaz kılmalarını engellediği Filistinlilere gaz bombası ile müdahale etti.
Editör: TE Bilisim