Yargı dizisi iki kategoride birinci oldu Yargı dizisi iki kategoride birinci oldu
Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ATV'de yayınlanan "Kim Milyoner Olmak İster" programında Filistin sorusu soruldu. İmirzalıoğlu, soruya verilen cevaplara kararsız kalan yarışmacının çekilme kararı almasının ardından, Filistinli Müslümanların Yahudilere sattığı toplam arazinin Filistin topraklarının yüzde 1'i olduğunu açıkladı. Sunucu, aynı zamanda Gazze'deki zulme tepki göstererek insanların huzurlu bir ortama kavuşması gerektiğini vurguladı. İmirzalıoğlu, Filistin sorusuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: "Bazıları 'toprakları satan insanlara destek mi olunur?' diyerek yargıda bulunuyor. Öyle bir şey yok tabi ki. Bu da başka bir algının ürünü. İnsanın vicdanını, duygularını çok zorlayan bir süreçten geçiyoruz. İnşallah bir an evvel bunun üstesinden gelirler. Orada ciddi bir direniş var. Bütün dünyanın da ayaklanmasıyla hükümetler maalesef kendi politikaları gereği sessiz kalabiliyor."

Gazze'nin durumu

Ayrıca İmirzalıoğlu, Gazze'deki durumu şu şekilde değerlendirdi: "Çocuklar, kadınlar bir an evvel huzurlu bir ortama kavuşur. Önceden Gazze açıkhava hapishanesiydi, şimdi sürekli bombalanan bir hapishaneye döndü. İnşallah dünya bir an evvel barışa gider ve bu vahşilik, canilik biter. Dünyaca insanın psikolojisini bozmaya başladı. Göz göre göre 21. yüzyılda insanlara, çocuklara ve kadınlara zulüm ediliyor."

Dünya genelindeki sansür ve baskılar

Son olarak, İmirzalıoğlu dünya genelindeki sansür ve baskılara da dikkat çekerek, doğru destek veren cesaretli insanları ve yönetimleri övdü: "Düşünce, fikir, basın özgürlüğü derken şu an en büyük sansürü en büyük baskıyı görüyoruz bütün dünya olarak. Doğru destek olarak elini taşın altına koyan cesaretli insanlar ve yönetimler de var. Onları tenzih edelim."
Editör: Gizem Mehli