Bursa Gürsu'da yeni yaşam alanı Kent Park açılışı gerçekleşti. Açılış sonrası Retrobüs grubu sahne alarak vatandaşlara dolu dizgin anlar yaşattı.Açılışta konuşan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık'ın konuşmasından satır başları;

"Kıymetli Gürsulular, bir süredir yapımına devam ettiğimiz ve yoğun bir şekilde ilerleyen işlerimiz arasında özenle yapımını sürdürdüğümüz Kent Park projemiz artık tamamlandı ve bugün açılışını yapıyoruz. Hepinizi burada ağırlamaktan son derece mutluyum. Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

"8200 METREKARELİK ALANI KAPSADI"

Projemiz totalde 8200 metrekarelik bir alanı kapsadı. 1200 ton asfalt, 1km yağmur suyu hattı ve 500 metre kanalizasyon yenileme çalışması yaptık. Projemizin içine 3 belediye hizmet tesisimizi, 100 kişilik amfi tiyatro alanımızı, 500 metrekare etkinlik çayırımızı, 1500 metrekare kapalı pazar alanımızı ekledik. İçerisinde yürüyüş yolları, 120 metrekare Adrenalin parkuru, 600 metrekare bisiklet parkuru ve aydınlatma sistemleri mevcut.

"OLDUKÇA MAKUL BİR YATIRIM OLDU"

Son dokunuşu ise iki yüzden fazla ağaç ve bitki peyzajını ekleyerek yaptık. Biz bu projeyi kendi imkanlarımızla 11 milyon liraya mal ettik oysa ihale edilseydi 19 milyon 850 bin lira gibi bir maliyetle karşılaşacaktık. Bu açıdan da oldukça makul bir yatırım yapmanın mutluluğunu da yaşıyoruz.Hemşehrilerimizin Tel Altı olarak tabir ettikleri bu bölgede artık Cıvıl Cıvıl, hareketli, modern bir yaşam alanı var. Özellikle çocuklarımız, kadın kardeşlerimiz ve yaşlılarımız için neredeyse tüm ihtiyaçların giderildiği dinamik bir merkezden söz ediyorum. Gecemizi gündüzümüze katarak ilçemiz için en iyisini ve en güzelini üretme çabamız her gün artarak sürüyor, sürmeye de devam edecek.

"SÖZ VERDİĞİMİZ PROJELERİ TAMAMLIYORUZ"

Projelerimizin yüzde seksen sekizini tamamlandı, kalan yüzde on ikilik kısım için ise var gücümüzle çalışıyoruz. Söz verdiğimiz projeleri tamamlarken sözümüzün dışında da birçok projeye imzamızı attık. Kent Parkımızda bunlardan biri. Tek amacımız hemşehrilerimizin konforlu, modern bir Gürsu'da hayatlarını sürdürmeleri. Bugün açılışını yaptığımız Kentparkımizda en güzel sohbetlerinizi etmenizi, en özel anlarınızda bir araya gelebilmemizi diliyorum. Hepimizin Mevlid Kandilini şimdiden kutluyor, Bu tesisin İlçemize hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmanın ardından Kent Park açılışı için kurdele kesildi, sonrasında da Retrobüs grubu sahne alarak vatandaşlara dolu dizgin anlar yaşattı.
Editör: TE Bilisim