Haklarında kara para aklamaktan, yasadışı bahis şirketi kurmaya kadar birçok dosya olan ve şu an cezaevinde tutuklu bulunan Dilan ve Engin Polat çifti hakkında uyuşturucu ya da uyarıcı madde imal etmek suçlamasıyla yeni bir soruşturma daha başlatıldı. Avukat Feyza Altun’un geçen ay yaptığı ihbarla birlikte açılan soruşturma dosyasının konusu bu kez uyuşturucu.

AVUKATA GELEN TELEFON OLAYIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ

Feyza Altun, sunduğu ihbar dilekçesinde, 10 Ekim günü kendisini arayan ve sekreteriyle konuşan A.K. isimli bir kişinin Kapalıçarşı’da esnaf olduğunu ve Polat ailesi ile ilgili anlatacakları olduğunu söyledi.

A.K.'nin kendisine, Dilan ve Engin Polat’ın Dipomed Medikal şirketleri aracılığıyla kaçak yollarla hammadde getirdiğini, bu ham maddelerin belirli bir seri numaralı parti ürünleri içerisinde uyuşturucu hammaddesi olduğunu ve bazı hammaddelerdeki uyuşturucunun Türkiye’deki laboratuvarlarda ayrıştırıldığını söylediğini belirten Avukat Altun, bu durumu neden kendisine anlattığını sorunca, A.K.'nin kendisine güvendiği ve başkası ile paylaşamayacağı yanıtını aldığını belirtti.

Feyza Altun, bu konuşma üzerine iftira kastı olmaksızın yapılan konuşma nedeniyle ihbar yapma zorunluluğu olduğunu belirtti.

Editör: Mesut Çelik