9 gündür İsrail ile Hamas örgütü arasında çıkan savaş sonrası tekrar Filisitinde bir çok sivilin ölümüne sebep olan İsrail dünde  Gazzeye yine saldırdı.Bu saldırı sonrası 1 türk ve Savaş bölgesinde bulunan basın mensuplarıda yaralandı.Reuter Ajans Muhabiri ve Kameramanı da hayatını kaybetti.Bursa'da Ulucami Orhangazi parkında öğle nmazının ardından toplnan Memur Sen ve filistinli vatandaşlar İsrailin bu bitmek bilmeyen zulmünü protesto ederek Dünyaya Filisitinli kardeşlerimizin yanında olduğunu haykırdılar.Toplanan Sendika üyeleri ve vatandaşlar Basın Açıklmasının ardından Diyanet Görevlisiin dua okuması ile olaysız bir şekilde dağıldılar.

MEmur Sen Başkanı Ramazan acar Basın Metninde şunları söyledi.

Bugün Bursa'da olduğu gibi Türkiye genelinde de Siyonist İsrail'in yaptığı soykırımı lanetlemek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için alanlardayız.Aynı anda Ankara'da büyük bir mitingle Siyonist katliamı lanetliyor, bütün Türkiye'den ses veriyoruz. 'Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur' diyerek Siyonizme karşı onurluca direnen kardeşlerimize omuz vermek, kutlu direnişi selamlamak için buradayız. İkiyüzlü suskunluğa karşı insanlık onurunu haykırmak için buradayız. Ve dünyanın tüm iyi insanlarına "zulmün ateşi insanlığı kuşatıyor" uyarısında bulunmak için buradayız.

"SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ"

Sözün bittiği yerdeyiz. İkiyüzlülüklerin zulmü azdırdığı zamandayız. Evet, bugün Filistin'de mazlumların kanı üzerine kurulmuş bir rejim var.

Soykırımcı Siyonistler Filistin'de katliam yaparken, Susanların kıyameti zorladığı zamandayız. O şebekeye kimileri devlet diyor. Hayır, İsrail bir devlet değildir. İsrail, emperyalizm tarafından kurulmuş ve desteklenen bir terör örgütüdür. İsrail, bütün dünyaya kötülük yayan, soykırımcı bir organizasyondur. İşte... Bu rejime karşı direnen bir avuç insan Bugün, bütün dünyanın onurunu tutmaya çalışan o halk katlediliyor. İnsanlık nerede?

"FİLİSTİN'DE KARDEŞLERİMİZ ONURLARIYLA ŞEHİT OLUYOR"

Onur nerede? Bugün Filistin'de can pazarı kurulmuş... Gazze'de çocuklar ölüyor! Gazze'de kadınlar ölüyor! Gazze'de ihtiyarlar ölüyor! Gazze'de insanlık ölüyor! Kan üzerine yükselmiş Batı Medeniyeti katille aynı safta... Ey insanlık neredesin?  Biz biliyoruz, Filistin'de kardeşlerimiz onurlarıyla şehit oluyor. Dünyanın kötülüğü ise geride kalanların yakasına yapışıyor.

Şu vahşetin ortasında kan ve irinden beslenen siyonistlerin söylediklerine bakın, nasıl bir kötülükle karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlarsınız... İsrail savunma bakanı çıkıyor, Filistinliler hakkında, onlar insan değil, hayvanlarla savaşıyoruz' diyor. Kötülüğün görüntüsü Netanyahu Gazze'yi dümdüz edeceğiz' diyor. Sözde sağlık bakanı, hastanelere başvuran Filistinlileri tedavi etmeyeceğiz' diyor. Hatta hastanede yatan Filistinliler infaz edilebilir' diyerek kutsal bir mesleği terör aracına dönüştürüyor. Sözde Cumhurbaşkanları, Elektrik, su, yiyecek verilmeyecek. Ulaştırmaya çalışan araçlar vurulacak' derken, sözde bir milletvekili, nükleer silah kullanmalıyız' diyebiliyor.

"AB BAŞKENTLERİNDEN DE SOYKIRIMA DESTEK OLMALARI İÇİN UÇAK GEMİLERİ GÖNDERİYOR"

Değerli kardeşlerim, her savaşın bir hukuku vardır. Bütün mahlukatta bir denge vardır. Fakat bu kandan, irinden beslenen örgüt, vahşetini sınırlayacak hiçbir değere, hukuka sahip değil.

Bakın, insanlıktan çıkmış sözde savunma bakanları ne diyor... 'Askerler her şeyi yapabilir. Yaptıkları hiçbir şey için sorumlu değiller, yargılanmayacaklar..." ABD'li bir senatör ise Bu bir din savaşı. Her yeri bombalamalıyız..." diyerek kötülük rejimine dini bir kılıf geçiriyor. Gerçekler bunlar aziz kardeşlerim... İsrail'e giden ABD dışişleri bakanı, "Ben buraya ABD dışişleri bakanı olarak değil bir Yahudi olarak geldim" diyerek bu din savaşı sözüne de destek vermiş oluyor. Ve kendisi de bir katliam üzerine kurulmuş ABD ve İngiltere bu kanlı rejime destek olması Fransa, Almanya başta olmak üzere AB başkentlerinden de soykırıma destek olmaları için uçak gemileri gönderiyor."BU ZÜLÜM BÜTÜN DÜNYAYI SARACAK"

Fransa, Almanya başta olmak üzere AB Başkentlerinden de soykırıma destek açıklamaları geliyor peş peşe... Kendisi de soykırımlar üzerine kurulmuş Fransa gibi bazı ülkeler Filistin'i destekleyen eylemleri bile yasakladılar. Bütün bu zeminde kim tanır uluslararası hukuku.

Kim tanır insanı, insanlığı...  Onun için sözün bittiği yerdeyiz , diyoruz. Onun için dünyanın iyi insanlarına çağrıda bulunuyoruz. "Bu zulüm bütün dünyayı saracak!" Uçakk gemilerinin bölgeye sadece İsrail'e destek için gelmediğini hepimiz gayet iyi biliyoruz.

"KİMSE BAŞINI KUMA GÖMMESİN"

Bütün hesaplar İsrail'in bölgesel planları ve güvenliği için. Güvenlik güçlerimizin Suriye'deki haklı operasyonlarından rahatsız olmaları da bundan. Emperyalistlere güçlü bir sesle altını çizerek ifade etmek isteriz ki; "Daha çok rahatsız olacaksınız!"

Kirli bir propaganda çarkı altında yaşıyoruz... Kitlesel ölümleri gerçekleştirenler suçsuz, kendini savunanlar suçlu. Kimse başını kuma gömmesin...

Bir ekran görüntüsüne kapılıp, kendini kurtaracağını da zannetmesin. Sırtını emperyalistlere dayamış bir terör örgütü aralıksız yetmiş beş-seksen yıldır katliam yapıyor Filistin topraklarında. Bu gerçekten kaçabilir miyiz? Katil belli iken kimse güce yaslanıp maktulü taşlamasın. Bu köhne dünya yıkılır!

"YAŞASIN İNSANLIK, YAŞASIN ÖZGÜR FİLİSTİN"

Ancak adaletle yoğrulmuş insanlık ayakta kalır. Bizim tarafımız belli: Biz postallarıyla adaleti ezenlerin değil... Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Biz, Filistin'in haklı davasının yanındayız. Çünkü biz, insanız... Ve insanlık, adaleti tutup kaldıracak...

Zalimden hesap soracak. Onun için zulümden korkmayacağız. Onun için bir kere daha haykırıyoruz: İsrail soykırımcı bir terör örgütüdür.

İsrail, -kan ve irinden beslenen bu terör şebekesi- elbette yerle yeksan olacak. emperyalizm...

Kahrolsun İsrail... Kahrolsun İsrail'i destekleyen Yaşasın adalet... Yaşasın insanlık... Yaşasın özgür Filistin.

Editör: TE Bilisim