İsrail tarafından yaklaşık 20 gündür Filistin'in Gazze şehrine yapılan saldırılar sonrası çoğu çocuk ve kadın olmak üzere binlerce insanın hayatını kaybetmesi üzerine, tepki amacıyla, Orhangazi'de üzerinde İsrail Başbakanı Netanyahu'nun olduğu görseller yapıştırılarak, yaşanan insanlık dramı için İsrail'e tepki gösterildi. Yapıştırılan bazı görsellerde ise İsrail ürünlerine boykot çağrısı yapıldı.

İsrail'in Filistin'in Gazze şehrine başlattığı saldırılar devam ederken, saldırılarda hayatını kaybeden insanların da sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Saldırılarda başta en çok çocuklar ve kadınlar olmak üzere hayatını kaybedenlerin sayısının binlerceye ulaşması ile o noktada yaşanan insanlık dramına Dünya'nın birçok noktasından tepkiler de her geçen artıyor.

Orhangazi'de ise gece saatlerinde ortaya çıkan bir grup, kentin farklı noktalarında ki duvarlara, direklere ve dolmuş duraklarına İsrail'e tepki amacıyla üzerinde İsrail başbakanı Netanyahu ile birlikte İsrail ürünlerinin bulunduğu görseller yapıştırdı ve yaşanan olaylara tepki gösterdi. Yapıştırılan görsellerin üzerinde bulunan İsrail malları içinde vatandaşlara boykot çağrısı yapıldı. Yapıştırılan o görsellerin üzerinde yazanlar ise şöyle ;

-Dikkat Bebek Katili Netanyahu

-Kan Tadında

-Tebrikler katil İsrail'i finanse ettin

-Zorlu tercih!  Aldığınız her menüye karşı karşılık ekstra kurşun istermisin?

Editör: TE Bilisim