Günlerdir Flistinli kardeşlerimizi katleden eli kanlı kanlı İsrail askerleri dünde Gazzedekihastaneye saldırdı. Türkiyenin 81 ilinde ve siyasetçilerden tepkiler yükselirken Bursada'da tepkiler ve öfke çığ gibi büyüdü.Binlerce vatandaş ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Osmangazi Şehreküstü meydanına akın etti.Burada toplanan vatandaşlar İsrail aleyhine sloganlar atarken Katil i ABD diyerek İsrail bayrağınıda ateşe verdiler.Öte yandan Meydanda toplanan vatandaşlar Gazzede ölen Filistinliler içinb dua ettiler.

Şehreküstü Meydanı'nda toplanan binlerce Bursalı, Filistin için "Acınız acımızdır" diyerek Filistin halkına desteklerini iletiyor. Meydana gelen vatandaşlar ayrıca "Ordular Aksa'ya" diyerek Türk Askerinin de Filistin'e destek olması gerektiğini belirtiyor.

Meydana gelerek kalabalığa bir konuşma gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Bursa İl Başkanı Murat Kolancı, derhal bir hamle yapılması gerektiğini belirtti. Kolancı, "Derhal bir hamle yapılmalı. Elimizden geldiği kadar yardım kolilerini göndereceğiz. Allah müslüman ülkelerinin liderlerine almaları gereken kararı almalarını nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Bölgeye gelen vatandaşlar Filistin için dua etti. Vatandaşlar dua edilen sırada bir anda "Hilafet" diye slogan atmaya başladı. Ayrıca meydandaki vatandaşlar sabaha kadar sokaklarda olacaklarını belirttiler.

Vatandaşlar meydana getirilen İsrail Bayrağını da ateşe verdi. Tepkilerini gösteren Bursalı vatandaşlar, "Katil ABD Orta Doğu'dan defol" sloganları da attı.

Editör: TE Bilisim