19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Bursa Valiliği, Mihraplı Şehitlik Anıtı'nda bir dizi program düzenlendi.

Bursa Valiliği,19 Eylül Gaziler Günü'nün yıl dönümünde Mihraplı Şehitlik Anıtı'nda bir dizi program gerçekleştirildi. Düzenlenen program kapsamında, Mihraplı Şehitlik Anıtı'na çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalara geçildi.

19 Eylül Gazileri Anma gününde konusma yapan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Adem Erdem'in açıklamalarından satırbaşları şöyle;

"19 Eylül Gaziler Günü, bedelini canla basla ödenmiş topraklarda gazilerin gururla ve şerefle hatırlandığı gündür. Terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden tüm muharip gazilerin şeref günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün taçlandırdığı gün 19 eylüldür. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türk ordusunun Yunan ordusunu bozguna uğrattığı ve çareyi kaçmakta bulan Yunanlıların bir sene sonra Dumlupınarda topraklardan tamamen atıldı.

"ÖLÜRSEM ŞEHİT KALIRSAM GAZİYİM DİYEREK KAZANDIK"

Sakarya meydan muharebesi Anadolunun düşmandan kurtuluşu için kırılma noktasıdır. Türk milleti adına zaferin mimari Başkomutanınız Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Azîz milletimizi asırlardır. Anadolu toprakları üzerinde verdiği varoluş mücadelesi ölürsem şehit kalırsam gaziyimdir anlayışı vardır. Yüce Türk milletinin bağrına çıkmış şanlı ve şerefli Türk ordusunun kan dökerek aldığı topraklarda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da topraklarımız korunacaktır. 19 Eylül şeref ve kahramanlık günüdür. Hiç düşünmeden geriye bakmadan bize bu cennet vatanı emanet eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta kalan gazilerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum."

Editör: TE Bilisim