Bursa Gaziantepliler Derneği tarafından bu yıl 3.'sü düzenlenecek olan 'Gaziantep Yöresel Lezzet Şenliği' basın lansmanı dernek binasında düzenlendi.

Gaziantep Yöresel Lezzet Şenliği, 6-9 Ekim tarihlerinde Bursa Nilüfer Fethiye Kapalı Pazar Alanı'nda düzenlenecek. Lezzet şenliği öncesi basın lansmanı dernek binasında gerçekleşti. Düzenlenen basın lansmanına Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu katıldı.

Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

Buruk bir şenlik başlangıcı yapıyoruz. Kahramanmaraş depremlerinden dolayı buruk bir şenlik başlangıcı oluyor. Deprem sonrası hemen bölgeye gittik. Yüz yılın felaketine şahitlik ettik. Çok fazla eğlence programına girmeden, yarışmaların ön planda olduğu bir şenlik planladık. Islahiye'nin biberini, salçasını buradaki vatandaşlarla buluşturmak için, esnafımızı ona göre seçtik. Deprem fotoğraflarının sergisini de yayınlayacağız. Bursalıları tekrar Gaziantep ile buluşturmak için büyük bir çaba sarf ettik. Bursa'dan tek bir firmamız var. Onun dışındaki tüm esnafımız Islahiye ve Gaziantep'ten gelme. Hijyenin birinci sırada olduğu, ürün kalitesiyle birlikte esnsflığın ön plana çıktığı bir şenlik düzenledik. Gaziantep'ten gelen kadın kooperatifin şenlikte bir çalışması olacak. Sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında festivalimiz açık olacak. Bunun için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'e yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Editör: TE Bilisim