AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları ve Bursa gençlik kolları il ve ilçe yönetimi Filistin’e destek yürüyüşü gerçekleştirdi.

81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Filistin’e destek yürüyüşleri Bursa’da Cumhuriyet Caddesi’nden 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar gerçekleşti.Büyük bir kalabalık ile gerçekleşen yürüyüşün ardından 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasına AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Varank, Refik Özen, Mustafa Yavuz, Emel Gözükara Durmaz, Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztürk ve partinin çok sayıda il ve ilçe teşkilatı üyesi katıldı.

“#SAYSTOP DEMEK İÇİN BURADAYIZ”

AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztür yaptığı açıklamada, “Bugün burada Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen göz yaşlarına seyirci kalamayan; mazlum ve masum coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak #SayStop demek üzere toplanmış bulunmaktayız.

1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekimden bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur. Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır.

Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazıkki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya gelmiştir.

AK Gençlik olarak bu vahşete ve bu katliamlara “#SayStop” demek adına geçtiğimiz Cuma günü Starbucks markasının İsrail’e verdiği desteği göz önünde bulundurarak AK Parti Gençlik Kolları mensubu 30.000’i aşkın gençle birlikte tüm il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak protestomuzu gerçekleştirmiş, AK Parti Gençlik Kolları olarak #SayStop demiş ve işgalci İsrail’in masum kanına doymayan alçak saldırıları son buluncaya kadar #SayStop demeye devam edeceğimizi bildirmiştik. Bugünde, burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak; “Bugün Gazze’de soykırıma dur de, Bugün Gazze’deki vahşete dur de, Bugün Gazze’deki zulme dur de, Bugün Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına dur de, Bugün İsrail’e dur de” diyerek haykırıyoruz ve #SayStop demeye devam ediyoruz.

Türkiye’nin ötesinde, bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK GENÇLİK olarak Daha Adil Bir Dünya diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek #SayStop diyerek haykırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

ü

Editör: TE Bilisim