Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidar yürüyüşünü sürdürüyor. Davutoğlu, partisinin 2. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, 2028'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

Davutoğlu, konuşmasında, "Bundan sonraki ilk seçimlerde kendi partimizin logosuyla her yerde girmek için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Gelecek Partisi tek başına iktidarın ve ben de tek başına Cumhurbaşkanlığı adaylığının öncüsü olacağım. Kimseden çekinmem yok." dedi.

Boş salona seslendi

Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklarken hitap ettiği salonun büyük ölçüde boş olması dikkat çekti.

Davutoğlu'nun bu açıklamaları, Gelecek Partisi'nin iktidar hedefinin hâlâ sürdüğünü gösteriyor. Ancak Davutoğlu'nun bu hedefe ulaşabilmesi için önünde önemli engeller bulunuyor.

Bunlardan biri, Gelecek Partisi'nin henüz geniş bir tabana ulaşamamış olması. Partinin genel seçimlerde aldığı oy oranı, iktidar hedefi için yeterli değil.

Diğer bir engel ise, Gelecek Partisi'nin muhalefetteki diğer partilerle işbirliği yapabilmesi. Davutoğlu, bu konudaki çalışmalarını sürdürdüğünü söylüyor. Ancak Gelecek Partisi'nin diğer partilerle ortak bir zemin bulabilmesi zor görünüyor.

KAMUDA TASARRUF TEDBİRLERİ KAMUDA TASARRUF TEDBİRLERİ

Editör: Mesut Çelik