banner202

U17 Kadın Güreş Milli Takımı, Uluslararası Zafer Kupası'nda şampiyon oldu

SPOR 11.05.2022, 15:23
U17 Kadın Güreş Milli Takımı, Uluslararası Zafer Kupası'nda şampiyon oldu
U17 Kadın Güreş Milli Takımı, Antalya'da düzenlenen 24'üncü Uluslararası U17 Zafer Kupası'nda şampiyon oldu. 
Kadın Güreş Milli Takımları son iki ayda üçüncü şampiyonluğunu yaşadı. Önce Avrupa Şampiyonası, sonrasında ise Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda gelen şampiyonluklara bir yenisi daha eklendi. Antalya'da düzenlenen 24'üncü Uluslararası U17 Zafer Kupası'nda; 9 altın, 6 gümüş ve 13 bronz olmak üzere 28 madalya kazanan U17 Kadın Milli Takımı, şampiyon olma başarısı gösterdi. Turnuvada Kazakistan 115 puanla ikinci, Azerbaycan ise 91 puanla üçüncü oldu. 
ERKEKLER SERBEST STİLDE ŞAMPİYON TÜRKİYE 
Öte yandan Türkiye, erkekler serbest stilde de turnuvayı şampiyon tamamlamayı başardı. Turnuvada 2 altın, 4 gümüş, 11 bronz madalya kazanan milliler, birincilik kürsüsüne çıkma hakkı kazandı.
GREKOROMENDE 6 MADALYA 
Turnuvanın son gününde ise Grekoromen Milli Takımı, 6 madalya elde etti. Milliler, bugün gerçekleştirilen müsabakalarda 2 gümüş, 4 bronz madalya kazandı.
U17 Zafer Kupası'nda madalya kazanan sporcular:  
SERBEST KADINLAR: 
40 kg - 1. Yağmur Karabacak (Tur), 2. Baimakhanova Zhuldyz (Kaz), 3. Aybüke Şevval Şirikçi (Tur), Şaziye Gündüz (Tur) 
43 kg - 1. Karımzada Elvina (Aze), 2. Hava Konca (Tur), 3. İrem Öztürk (Tur), Dilara Sultan Öner (Tur) 
46 kg - 1. Büşranur Ölmez (Tur), 2. Songül Kavak (Tur), 3. Daulet Aliya (Kaz), Mammadzada Aysel (Aze) 
49 kg - 1. Şevval Çayır (Tur), 2. Mammadova Ruzanna (Aze), 3. Serik Gülüm (Tur), Remziye Karadağ (Tur) 
53 kg - 1. Sevim Akbaş (Tur), 2. Cohen Lilya (Fra), 3. Büşranur Cengiz (Tur), Kübra Yavuz (Tur) 
57 kg - 1. Tuba Demir (Tur), 2. Rabia Melisa Bayır (Tur), 3. Suna Durmaz (Tur), Zmazneva Sofya (Kaz) 
61 kg - 1. Büşra Efe (Tur), 2. Songül Aydemir (Tur), 3. İlayda Cin (Tur), Biclot Charlotte (Fra) 
65 kg - 1. Duygu Gen (Tur), 2. Edanur Kanca (Tur), 3. İsayeva Fatıma (Aze), Ayşe Nazlı Aşut (Tur) 
69 kg - 1. Ayşe Erkan (Tur), 2. Elif Şevval Kurt (Tur), 3. Amirshesheyeva Akerke (Kaz), Albina İlyas (Tur) 
73 kg - 1. Bükrenaz Sert (Tur), 2. Chevreau Ambre (Fra), 3. Elmira Yasin (Tur), Hatice Nur Sarı (Tur) 
GREKOROMEN: 
45 kg - 1. Ahmadi Balooktaki Payam (İri), 2. Savadov Huseyn (Aze), 3. Kochalidzade Giorgi (Geo), Mahdi Bazzi (İri) 
48 kg - 1. Ali Ahmadi Vafa (İri), 2. Zhuma Arsen (Kaz), 3. Yrgazy Rysbek (Kaz), Ali Sünbül (Tur) 
51 kg - 1. Aliyev Murad (Aze), 2. Yermukhanbet Yerlik (Kaz), 3. Vusal Guluzade (Aze), Lolua Vaktang (Geo) 
55 kg - 1. Mustafayev Faraim (Aze), 2. Mohammad Kamalı (İri), 3. Bekimov Narıman (Kaz), Ahmadov Tural (Aze) 
60 kg - 1. Ashrapov Yussuf (Kaz), 2. Gasımzade Mahammad (Aze), 3. Akımbayev Almas (Kaz), Mamaladze Avtandil (Geo) 
65 kg - 1. Gasımov Seymur (Aze), 2. Alizada Ali (Aze), 3. Amangeldy Tair (Kaz), Ahoura Bouveri (İri) 
71 kg - 1. Putkaradze Anti (Geo), 2. Mammadov Davud (Aze), 3. Yusuf Yazıcı (Tur), İbrahim Özdemir (Tur) 
80 kg - 1. Gelasvili Luka (İri), 2. Korganov Beibit (Kaz), 3. Amanaly Nurassyl (Kaz), Rzayev İsmayil (Aze) 
92 kg - 1. Hamidreza Keshtkar (İri), 2. Ahmet Eremekter (Tur), 3. Purtseladze Saba (Geo), Emirhan Taş (Tur) 
110 kg - 1. Mgeladze Davit (Geo), 2, C. Yusuf Bakır (Tur), 3. Mohammad Jahangiri (İri), Amangeldi Kuanysh (Kaz) 
 
SERBEST ERKEKLER: 
45 kg - 1. Asambek Nurasyl (Kaz), 2. Huseynov Sadıg (Aze), 3. İsmayilov Muhammad (Aze), Talgatuly Miras (Kaz) 
48 kg - 1. Baghirov Vasif (Aze), 2. Rassoul Galbouraev (Fra), 3. Zhaunbayev Olzhas (Kaz), Burak Yalçın (Tur) 
51 kg - 1. Aitanov Nurdanat (Kaz), 2. Orallbek Allan (Kaz), 3. Aghayev Elman (Aze), Mustafa Karabuga (Tur) 
55 kg - 1. Askerbek Daryn (Kaz), 2. Zhensoy Eraly (Kaz), 3. Şahin Acar (Tur), Sezgin Koşar (Tur) 
60 kg - 1. Khızır Dasiyev (Fra), 2. Remzi Temur (Tur), 3. Gasimov Agha (Aze), Bekbayev Aıdyn (Kaz) 
65 kg - 1. İsayev İlyas (Aze), 2. M. Recep Arvas (Tur), 3. Fatih Acar (Tur), Bolatulu Aikhyn (Kaz) 
71 kg - 1. Novruzov Aghanazar (Aze), 2. Aslan Öztürk (Tur), 3. Kalbakhan Bakmadirov (Aze), Ahmet Yagan (Tur) 
80 kg - 1. H. Ali Küçük (Tur), 2. Akhundov Shamistan (Aze), 3. Y. Can Bafra (Tur), Abdykhanov Abay (Kaz) 
92 kg - 1. İbrahim Benekli (Tur), 2. M. Enes Özcan (Tur), 3. Cihangir Tekin (Tur), Burak Karabulut (Tur) 
110 kg - 1. Kasımbek Edyge (Kaz), 2. Levan Laglilava (Fra), 3. T. Yakup Temel (Tur), Mehmetcan Üngör (Tur) 

 

Yorumlar (0)
21
hafif yağmur
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:36
Öğle 13:05
İkindi 17:01
Akşam 20:25
Yatsı 22:05
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Granada 38 38
18. Cadiz 38 37
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 32