banner84

banner87

banner106

banner110

banner88

banner109

30.10.2017, 09:29

Ormanı Maliyeciler Basmış

Hikâye bu ya;

Bir gün bir ormana maliyeciler gelir. Bunu gören tilki koşarak ormandan kaçarken kaplumbağa ile karşılaşır kaplumbağa tilkinin acelesini görünce merakla sorar:

- ‘Hayrola tilki kardeş böyle acele nereye gidiyorsun?’ diye sormuş kaplumbağa
- ‘Ormana maliyeciler gelmiş duymadın mı? Onlardan kaçıyorum.’ demiş tilki.
- ‘İyi ama seninle ne ilgisi var?’
- ‘Olmaz olur mu? Bende kürk, hanımda kürk, çocukta kürk…’

Bunu duyan kaplumbağa ormanı terk etmek için koşmaya başlar. O sıra koşarak giden kaplumbağayı gören leylek sorar:

- ‘Hayrola kaplumbağa kardeş böyle acele nereye?’
- ‘Ormana maliyeciler gelmiş duymadın mı? Onlardan kaçıyorum.’
- ‘İyi ama seninle ne ilgisi var?’ diye sorar leylek.
- ‘Olmaz olur mu? Bende ev, hanımda ev, çocukta ev…’

Bunu duyan leylek ormanı terk etmek için koşmaya başlar. Maymun leyleği görür ve sorar:

- ‘Hayrola leylek kardeş böyle acele nereye?’
- Ormana maliyeciler gelmiş duymadın mı? Onlardan kaçıyorum.’
- ‘İyi ama seninle ne ilgisi var?’ diye sorar maymun.
- ‘Olmaz olur mu, bende yazlık, hanımda yazlık, çocukta yazlık…’

Bunu duyan maymun paniğe kapılır ve ormanı terk etmek için koşmaya başlar. Bir müddet sonra yavaşlar ve şöyle der:

- Ya ben niye koşuyorum ki! Benim kıçım açıkta, hanımın kıçı açıkta, çocuğun kıçı açıkta…

Sevgili okur malumunuz olduğu üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti. Tabi bu yeni süreçte ne olacağını doğrusu hiç kimse bilmiyor. Kimin başkan olacağına da Reis karar verecek. Ancak kulislerden aldığımız bilgilere göre, belediyedeki bir takım çapsız, kerametleri kendilerinden menkul, oturdukları koltuğu babalarının malı sanan hatta onları oraya getiren iradeye zaman zaman küfreden bir takım bürokratları bir paniktir almış. Tam da yukarıdaki fıkrayla örtüşen bir durum ortaya çıkmış.

Tabii kolay mı? Bunca saltanat, bunca makam arabaları, korumalar, ekabir tavırlar, bir takım ahlaksız ilişkiler, aldıkları maaşla örtüşmeyen edindikleri mal varlıkları. Bunlar kolay terk edilecek şeyler değil. Her ne kadar tahminlerde bulunup yeni seçilecek belediye başkanına daha şimdiden yalakalıklara ve pozisyon almaya başlasalar da doğrusu hiçbirinin rahat uyku uyumadıklarını zannediyorum.

            Tabii sözümüz meclisten dışarı, bulundukları görevleri hakkıyla yerine getiren, vatan, millet aşkıyla dolu, millete hizmet etmeyi kendine şiar edinmiş bürokratların kimseden korkmasına gerek olmadığı ortadadır. Ancak bazılarının hesap verme gününün yaklaştığını hissetmekteyiz.

            Yine bu istifa süreçleri içerisinde istifası istenen Melih Gökçek’in muhteşem bir final yaparak halkın nezdinde kaybettiği itibarını, istifa ederken yaptığı açıklamalardaki üslubu ve tavrıyla tekrar gönüllerimizde bir yer edindiğinin de altını çizmekte fayda var. Keşke bizim başkanımız da biraz daha akıllı davranarak böyle bir duruş sergileseydi.

            Aslında biz bugün FETÖ’nün baronlarını tekrar ele alacaktık. Ancak gündem istifalar olduğu için aklımıza böyle bir fıkra geldi. Kulağımıza gelen bir takım duyumlara göre içeriden nasıl çıktıkları anlaşılamayan hatta haklarında takipsizlik kararı verilen bir takım iş adamı kılıklı terör örgütü mensuplarının, son günlerde dosyaların yeniden ele alındığı duyumlarıyla beraber panikledikleri, pasaportlarını yenilediklerini, vize almak için kuyruğa girdiklerini duymaktayız. İnşallah yetkililer de bizim duyduklarımızı duymuşlardır ve gerekli tedbirleri alacaklardır diye umut ediyoruz.

            Yine bugün ele almayı planladığımız konulardan biri de geçen hafta FETÖ’nün baronlarından İlhan Sarı’nın Manisa’daki çevirdiği dolaplarda kullandığı emlak spekülatörü Hacı Yatmaz Fuat Alagöz’ün, Bursa’daki bir takım yeni oluşan sanayi bölgelerinde kimlerle iş tuttuğu, kimlerle ortaklaşa arazi sahiplerini soyduğu, ilişkide olduğu bürokratları, bu ilişkilerde ticaret ve sanayi odasındaki bir takım rollerini bize bilgiler ışığında irdeleyecektik. İnşallah haftaya devam edeceğiz.

            Kalın sağlıcakla.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye bu soruyu tartışıyor! Sizce 'Cağ kebabı' hangi yöreye ait
Türkiye bu soruyu tartışıyor! Sizce 'Cağ kebabı' hangi yöreye ait
Günlük GazetelerTümü