a

Milletleri karanlıklardan aydınlığa çıkaran ölümsüz liderler vardır. Bu liderler o toplumun sorumluluğunu taşırlar omuzlarında. Bu sorumluluk bilinciyle yaşar bir ömür boyu onlar. Zorluklardan, sıkıntılardan, bela ve musibetlerden kurtarması için Allah onları o milletin kurtuluşuna vasıta kılar, adeta onları o işle görevlendirir.

Mesela, Boşnak milletini tüm dünyanın engellerine rağmen en sıkıntılı badirelerden geçiren bir Aliya İzzet Begoviç vardır.

Ölümünden kısa bir zaman önce Tayyip Erdoğan’ı yanına çağırarak, ‘’Atalarınız Osmanlılar gibi kardeşleriniz olan milletime sahip çıkın! Boşnak Halkını önce Allaha, sonra sizlere emanet ediyorum’’ diyerek rabbimize teslim eder ruhunu.

Tarih boyu iki milletinin kalbinin bir yarısı Saraybosna’da, diğer yarısı İstanbul’da atar. Boşnak ve Türk kardeşliği bu altın kalbin temelleri üzerinde yükselir yüzyıllarca.

İşte böyle kadim bir kardeşlik ile birlikte yükseltmeye kalktığımızın medeniyet değerlerimizin anayurtlarından biridir Bosna.Et ve tırnak gibidir bu kardeşliğimiz, ruh ve beden gibi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onur konuğu olarak katıldığı Saraybosna’daki Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) 6. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Aliya’nın oğlu Bakir İzetbegovic, ‘’Türkiye ve Bosna Hersek bayraklarını bir arada görmekten mutluluk duyduğunu söyleyerek, biz uzun yıllardır beraberdik, beraber yaşadık, beraber mücadele ettik. Son kez Çanakkale’de Boşnaklar da kendi ülkesi gibi Türkiye’yi savundu.” ifadelerini kullanarak ortak tarihimizin temellerine vurgu yaptı.

Tarihin iki milleti ayırdığını ancak iki ülkenin kaderinin aynı olduğunu vurgulayan oğul İzzetbegovic, “Türkleri de Boşnakları da dinlerinden, kimliklerinden koparmak istediler.” diyerek ortak düşmanlarımızın bugün de aynı olduğunu ve boş durmadığını işarete etti.

Allah’ın bir topluma her yüzyılda bir kez bir kişiyi bahşeder. Bu kişi de milletini dinine ve öz benliğine döndürmeğe çalışır. Bu görevi yerine getiren, “Bizim Aliya İzetbegovicimiz vardı. Allah’ın yardımıyla onun liderliğinde ayakta kaldık.” diyerek, ‘’Bugün Türkiye birçok zorlukla mücadele ediyor, Hem içeride hem dışarıda düşmanlarla mücadele eden Türkiye milyonlarca sığınmacıya sahip çıkıyor ve her şeye rağmen de ilerlemeye devam ediyor’’

Bugün Türk milleti de Allah’ın kendilerine bahşettiği bir kişiye sahip, “Bu kişi, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ona yardım edin, ona sahip çıkın, onu destekleyin. O zaman doğru yoldasınızdır. Siz, Avrupalı Türkler, liderinize destek olmalısınız.” diyerek Türkiye’deki birçok batı uşağı mankurtlara, islam birliğini kurma taraftarı olan ahmaklara, iki yüzlü yerli münafıklara kısa konuşmasıyla büyük dersler vermiştir.

Bosna Fatih zamanında Osmanlılarla hiçbir savaş yapmadan, bir damla kan dökmeden kendi isteğiyle Osmanlıya katılmış yiğit ve kahraman, basiretli ve samimi insanların ülkesidir. En sıkıntılı dönemlerinde olduğu gibi bugün de Türkiye’nin yanında olduğunu göstererek kardeşliğimizi bütün dünyaya apaçık haykırarak ABD’ye, AB’ye adeta meydan okumuştur.

Ne yazık ki, Türkiye’deki birçok batı uşağı partiler, emperyalizmin oyuncağı insanlar hala Boşnaklar kadar samimi değiller. Onların işleri güçleri Tayyip Erdoğan düşmanlığı olup batı emperyalizminin ekmeğine yağ sürmek, düşmanlarımıza moral verecek eylem ve söylemde bulunmak. Bunlar Türkiye karşıtlığında düşmanlarımızdan daha düşman olmak için adeta birbirleriyle yarışıyorlar.

Millet olarak, devlet olarak tarihimizin en kritik ve stratejik darboğazlarının birini geçiyoruz. Her zamankinden daha uyanık, daha çalışkan, daha samimi ve daha cesur olmak, davamızı bir mavzer gibi yüreklerimizde taşımak zorundayız.

Bir milletin kimliği tarih, din, dil, kültür, medeniyet değerleri gibi.. Ortak aidiyetlerden oluşur. Bizim kimliğimiz de asırlardır sahip olduğumuz bu aidiyetlerden beslenmiştir.

Tayyip Erdoğan düşman olanlar düşmana benzeyen, benzemek isteyen ve ölmeden bu milleti öldürmek isteyenlerdir. “Savaş, ölünce değil düşmana benzeyince kaybedilir…” Aliya Izzetbegoviç,

Uyanık ol, tetikte ol, uyuma, kendine, milletine vatanına sahip ol Müslüman!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner41

banner38

banner48