banner87

banner88

YAZIKLAR OLSUN!VATANDAŞA DOMUZ ETİ YEDİRDİLER!

Tarım ve Orman Bakanlığı gıda teröristi firmaları tek tek açıkladı!.

GÜNDEM 14.01.2020, 13:57 14.01.2020, 13:58
YAZIKLAR OLSUN!VATANDAŞA DOMUZ ETİ YEDİRDİLER!

Tarım ve Orman Bakanlığı belli tarihlerde yayınladığı taklit, tağşiş ve hileli ürünler listesine yenilerini ekledi. Daha önce yapılan açıklamalarda birçok üründe at eti, kanat eti gibi hileli ürünlere rastlanmıştı. Tarım ve Orman bakanlığı son yaptığı duyuruda ise 229 firmaya ait 386 üründe taklit ve hileli ürünlerin ortaya çıktığını açıkladı. Böylece şimdiye kadar yapılan bütün duyurular sonucunda 2012 den bu yana 1443 firmaya ait 3202 parti ürün tüketilerin bilgisine sunuldu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık hileli ürünler ve sağlığı tehdit eden bu ürünler ile ilgili uyarılarda bulundu. Peki hileli ürünler listesinde hangi ürünler ve hangi firmalar bulunuyor? İşte Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın açıkladığı hileli ürünler listesi ve zehir saçan o firmalar…

Kocaeli Çayırova'da üretilen GURME Gıda San. Tic. Ltd. Şti'nin kangal fermente sucuklarında domuz eti tespit edildi!

Serdivan Sakarya'da üretilen Yüzet ürünlerinde at eti tespit edildi!

Afyon'daki Akşömine adlı mekanda Adana Kebap olarak satılan etin içinde domuz eti tespit edildi.

Muğla'daki Serkul 1 ve Serkul 2 restaurantta dana biftek olarak satılan içinde domuz eti tespit edildi.

Fethiye Muğla'daki China Sun Chinese Restaurant'ta dana eti olarak satılan ette domut eti tespit edildi.

Kuşadası Aydın'daki Karanfil Otel'de karkas dana etinde  tespit edildi.

öte yandan ; Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı. Gazlı içecekten, bala, çaydan zeytin yağına, çikolatadan ete kadar birçok üründe tağşiş ortaya çıktı..Bakanlığın yayınladığı listesinde laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu..

229 firmaya ait 386 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi. Listede bulunan bazı markaların vatandaşa domuz ve at eti yedirdiği, bazı markaların da çaya boya karıştırdığı ortaya çıktı. 2012 yılından bu yana 1443 firmaya ilişkin 3202 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı da belirtildi.

İŞTE O MARKALAR VE ÜRÜNLER

Yorumlar (0)