banner84

banner87

banner106

banner110

banner88

banner109

TRUMP'IN IRKÇILIĞI!

Trump Müslüman düşmanlığını yine dışa vurdu!

GÜNDEM 18.07.2019, 17:33 18.07.2019, 17:42
TRUMP'IN IRKÇILIĞI!

ABD'nin ırkç başkanı Donald Trump ve tayfası Kuzey Carolina'daki Greenville'de buluştu. Neredeyse her mitinginde olduğu gibi bir skandala daha imza atan Trump, kongrenin Müslüman bir üyesi için utanç verici ifadeler kullandı.

Williams Arena'daki buluşma, tam bir ırkçılık gösterisine dönüştü. Kalabalık hep bir ağızdan 'Geri gönder', 'Geri gönder' sloganları attı.

Söz konusu sloganların hedefi, Trump'ın dört Demokrat Parti'li kadın Kongre üyesiydi. Bu isimler Alexandria Ocasio-Cortez, Ilhan Omar, Ayanna Pressley ve Rashida Tlaib. Trump, daha da ileri giderek Kongre'ye seçilen ilk iki Müslüman kadından biri olan Ilhan Omar'a saldırdı.

Trump'a göre, Somali asıllı Omar ABD'ye gelirken göç sahtekarlığı yapmıştı. ABD Başkanı, kameralar önünde "Kardeşiyle evlendiğini duydum" cümlesini kurdu.

Trump ayrıca İlhan Omar'ın El Kaide'yi desteklediğini ileri sürdü. Miting sırasında Trump'ı protesto eden bir ABD'li gözaltına alındı.

Dışarıda da ABD Başkanı'nı protesto edenler vardı.

CNN International, gelişmeyi manşetinden "Geri gönder sloganları Trump'ın yeniden seçilmek için çirkin planını gösteriyor" başlığıyla verdi.

ABD'nin başörtülü Kongre üyesi olan Ilhan Omar, ailesiyle birlikte Somali'den kaçtı. Kenya'daki bir mülteci kampında yaşadı, ardından 12 yaşındayken ABD'ye geldi. 

Yorumlar (0)