banner84

banner87

banner106

banner110

banner88

banner109

ERBİL SALDIRGANI YAKALANDI!

Erbil'de diplomatımızı şehit eden Mazlum Dağ yakalandı!

GÜNDEM 20.07.2019, 16:17
ERBİL SALDIRGANI YAKALANDI!

Son dakika gelişmesine göre 'deki hain saldırıda Türk diplomat Osman Köse'yi şehit eden terörist  ve beraberindeki 4 kişi Kuzey 'ta yakalandı.

GÜVENLİK KAMERALARINA TAKILDI

Kuzey Irak'ta terör yuvaları yerle bir edilirken, Erbil'de Türk diplomatı şehit eden katil deşifre edildi. Erbil Başkonsolosluğu'nda görevli Türk diplomat Osman Köse, 17 Temmuz'da restoranda yemek yerken şehit edildi. Olayda 2 Iraklı da can verdi. Diplomatımızı şehit ettikten sonra kaçan saldırganlar ise güvenlik kameralarınca görüntülendi.

MAZLUM DAĞ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Soruşturma kapsamında 61 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Diplomatımızı şehit eden biri kadın 3 saldırgandan birinin Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Mazlum Dağ (27) olduğu belirlendi. Teröristin, 2014'ten beri PKK ile yakın bağlantıları olduğu tespit edildi. 2014'de Diyarbakır'dan Erbil'e giden Dağ'ın Mahmur kampındaki teröristlerle irtibatlı olduğu öğrenildi.

HDP'Lİ VEKİLİN KARDEŞİ

Dağ'ın Türk işadamı ve diplomatların gittiği Türk restoranlarında çalıştığı, Türkler'i takip ettiği ve müşterileri dinlediği için işine son verildiği bildirildi. PKK'nın kent yapılanması içinde olduğu kaydedilen terörist Dağ'ın, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ'ın ağabeyi olduğu belirlendi.

Yorumlar (0)