Spor camiasından Ramazan Bayramı mesajları

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyonlar ve kulüpler yayımladıkları mesajlarla Türk milletinin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

GENEL 13.05.2021, 11:10 13.05.2021, 11:40
Spor camiasından Ramazan Bayramı mesajları

GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU

Bayramlar, birliğin ve beraberliğin pekiştiği, dargınların barıştığı, kavuşmanın ve hasretleri dindirmenin daha da anlam kazandığı, manevi sorumlulukların ön plana çıktığı özel günlerdir.

Bu yıl da sevdiklerimizle bir araya gelemedik, kucaklaşamadık. Ancak ayrılığın sağlık, sıhhat ve huzur içinde gerçekleşecek nice buluşmalar için bir zorunluluk olduğunun bilincindeyiz.

Dijital ortama bağlı kalmış olsak da gönülden gönüle kurulan köprülerimizle bayramlaşmanın güzelliğini hep birlikte yaşıyoruz. Ancak İslam Coğrafyası maalesef kan, şiddet ve teröre maruz kalmaya, acılar çekmeye devam etmektedir. Ramazan Bayramı öncesinde bütün dünyanın gözleri önünde Filistinli Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulüm milletimizi ve bütün Müslümanları acıya boğmuştur. İsrail tarafından kutsal emanetlere, inanca, kültüre ve değerlerimize yapılan saygısız ve küstahça saldırılar kesinlikle kabul edilemez. Her fırsatta insan haklarından ve adaletten dem vuran batı, konu Müslüman hakları olduğunda bir anda dilsiz, konu İsrail’in silahsız sivillere uyguladığı şiddet olduğunda bir anda kör, konu binlerce yıllık insanlık mirasının en değerli kutsal emanetlerinden Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirilen İsrail barbarlığı olduğunda bir anda sağır kesilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde her zaman olduğu gibi mazlumun yanında, zulmün karşısında yer alma sorumluluğumuzdan asla ödün vermedik. Haksızlık karşısında susmadık, susmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nda bütün insanlığa barış ve mutluluk diliyor; gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

SPOR CAMİASININ SOSYAL MEDYADA YAYIMLADIĞI MESAJLARDAN BAZILARI İSE ŞÖYLE:

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR

Bayramlar dayanışma geleneğimizi pekiştiren, manevi değerlerimizi en güzel şekilde yaşamamıza vesile olan, sağladığı hoşgörü ortamıyla toplumumuzun kenetlendiği en güzel günlerdir. Gönlümüz isterdi ki, geçmiş bayramlarda olduğu gibi tüm sevdiklerimizle bir arada olalım. Ancak bu bayramı da her birimiz evlerimizde geçirmek durumundayız. Büyük özveride bulunduğumuz bu dönemin sonunda, inşallah ülke olarak verdiğimiz mücadeleyi kazanıp sağlıklı günlere ve bir araya geldiğimiz bayramlara kavuşacağız. Bu duygularla, Ramazan Bayramımızın ülkemize ve milletimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, futbol ailemizin, vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin bayramını içtenlikle kutluyorum.

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU BAŞKANI HİDAYET TÜRKOĞLU

Bayramlarda yan yana olup, büyüklerimizin ellerini öpüp, küçüklerimize doyasıya sarılmaya alışkın olsak da; biraz daha sabretmek, gönüllerimizin birlikteliğiyle yetinmek zorundayız. Dayanışma ruhumuz ve beraberliğimizle her şeyin üstesinden geleceğimizi biliyoruz. Güzel ve sağlıklı günler çok yakında. Milletimizin ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar; sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlar dilerim.

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU BAŞKANI MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ

2021 Milli Takımlar faaliyetleri kapsamında her kategoride milli takımlarımız, uluslararası arenada ülkemizi temsil etmeye devam ediyor. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak, U17 Erkek ile U16 Kız Milli Takımlarımızın Avrupa Şampiyonası elemelerinde, Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımımızın da CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kıta Kupası 2. Turu’nda başarılı sonuçlara imza atmasının mutluluğuyla Ramazan Bayramı’nı karşılıyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu Portekiz ve Slovenya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası Elemeleri müsabakaları sonucunda finallere kalma başarısı gösteren U17 Erkek ve U16 Kız Milli Takımımız ile İzmir’de ev sahipliğini üstlendiğimiz CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kıtası 2. Turu’nda final etabına yükselen Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımımızı tebrik ediyor, bu başarılı sonuçların alınmasında emeği geçen teknik ekiplerimize ve sporcularımıza tek tek teşekkür ediyorum.

Milli Takımlarımızın özverili çalışmalarıyla ve aldıkları sonuçlarla finallerde de çok iyi performans sergileyeceğine ve ülkemize madalyalar ile döneceklerine canıgönülden inanıyorum.

Bayram sonrasında da Milli Takımlarımız yoğun bir turnuva dönemine girecek.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyat Oyunları ve Avrupa Şampiyonası’nda; A Milli Erkek Voleybol Takımımız ise CEV Avrupa Altın Ligi ve Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. Alt yaş kategorilerinde de milli takımlarımız Avrupa şampiyonası, Dünya şampiyonası ve Balkan şampiyonalarında boy gösterecek.

Voleybolumuzu bugünlere taşıyan tüm paydaşlarımızın, ülkemizin ve tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim.

BEŞİKTAŞ BAŞKANI AHMET NUR ÇEBİ

İnançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, insanlar arasındaki sevgi ve saygının daha da güçlenmesine vesile olan bayramlar, ülkemizin birlik ve beraberliği için son derece önemlidir.

Hep birlikte; sağlık, sevgi ve huzur dolu nice bayramlar geçirmek dileğiyle Camiamızın, halkımızın ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

GALATASARAY

Sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının pekiştiği Ramazan ayının ardından bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Ramazan Bayramı’nın ülkemize, camiamıza ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını temenni ediyor; huzur, sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmenizi diliyoruz.

FENERBAHÇE

Ramazan Bayramımızı en içten dileklerimizle kutlar, millet olarak birlik beraberlik ve barış içinde yaşayacağımız nice sağlıklı ve mutlu bayramlar dileriz.

TRABZONSPOR BAŞKANI AHMET AĞAOĞLU

Değerli Trabzonsporlular,

Birbirimize sarılmayı, kucaklaşmayı ve yanyana olmayı çok özledik…

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle bir yılı aşkın süredir bir araya gelemiyor, hasretlerimizi dindirdiğimiz bayram buluşmalarından maalesef mahrum kalıyoruz. Bu yıl da sizlerle buluşamayacak olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Şunu çok iyi biliyorum ki; bir araya gelemesek de duygularımız ortak! Birbirimize sarılamasak da sevgimiz ortak! Hasret gideremesek de özlemimiz ortak! Bayramları bayram gibi kutlayamasak da coşkumuz ortak! Aramıza mesafeler girse de yolumuz aynı, yoldaşımız ortak!

Sevgili Trabzonspor ailesi; Geçtiğimiz yıldan bu yıla baktığımızda, tüm dünya büyük bir seferberlik örneği göstererek pandemiden kurtulmak için elinden geleni yaptı, yapıyor. Gerek tedavi gerekse aşı çalışmalarında yaşanan ilerlemeler artık geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. Bizler, çok kısa bir zaman içerisinde bu virüsü yeneceğimizden ve yeniden yanyana olacağımız günleri yaşayacağımızdan eminiz. Bu vesileyle başta doktorlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımız olmak üzere camiamızın, ülkemizin ve İslam aleminin sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesini temenni ediyor, hepinizin Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU

Ramazan Bayramı'nın ülkemize, Camiamıza ve tüm sevdiklerimize huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, bir arada olamasak da kalplerimizdeki sevgiyi paylaştığımız mutlu bir bayram diliyoruz.

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU

Ramazan Bayramı'nın ülkemize, satranç ailemize ve sevdiklerimize sağlık, barış, sevgi ve huzur getirmesini temenni ediyor, en içten dileklerimizle bayramınızı kutluyoruz.

Sevdiklerinizle birlikte nice mutlu bayramlar görmeniz dileği ile...

TÜRKİYE BADMİNTON FEDERASYONU MURAT ÖZMEKİK

#RamazanBayramı'mızın tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve sağlık dolu güzel günler getirmesini diliyoruz.

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun!

TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU BAŞKANI EYÜP GÖZGEÇ

''Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan'ın sonuna gelerek Ramazan Bayramı'na ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Dünyada ve ülkemizde yaşanan malum covid-19 pandemi sürecinden dolayı bu bayramda sevdiklerimiz ve akrabalarımızın ziyaretlerine gidemesek de gönüllerimizin bir olduğunun bilincindeyiz. Bayramlar sevgi, barış, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için eşsiz bir fırsattır. Bu vesileyle Ramazan Bayramı'nın başta Filistin olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşlarına vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, Rabbimden ümmetimiz için sağlık, bereket ve barış dolu günler niyaz ediyorum.

TÜRKİYE JUDO FEDERASYONU

Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun

Zulmün yerine dostluğun, savaşın yerine barışın ve huzurun yer aldığı, yeniden hep bir arada, sevgi dolu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, mübarek Ramazan Bayramının ülkemize ve İslam alemine ile tüm judo camiamıza bereketler getirmesini dileriz.

Yorumlar (0)
29
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 03:31
Güneş 05:28
Öğle 13:11
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:32
Günün Anketi Tümü
31 Mart Yerel Seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz ?