banner84

banner87

banner106

banner110

banner88

banner109

FETÖ'nün kumpası deşifre oldu! Başkan Erdoğan'ı narkozun etkisindeyken gözaltına almak istemişler

FETÖ mensuplarınca 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve 4 MİT görevlisinin kumpas kurularak ifadeye çağrılmasına ilişkin yürütülen soruşturmada çok çarpıcı ifadeler ortaya çıktı. Dönemin Başbakanı olan, Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ı ameliyathanede gözaltına almayı hedefleyen FETÖ'cü hainlerin kirli oyunu, Erdoğan'ın ameliyata geç girmesi ile bozulmuştu.

FETÖ HABERLERİ 14.05.2019, 16:57
FETÖ'nün kumpası deşifre oldu! Başkan Erdoğan'ı narkozun etkisindeyken gözaltına almak istemişler

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve 4 MİT görevlisine kumpas kurarak ifadeye çağırmasına ilişkin yürütülen soruşturmada çok çarpıcı bilgilere ulaşıldı. MİT görevlilerinin ifadeye çağrılması ile dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyata alınmasını aynı saatlere denk getirmeye çalışan hainlerin oyunu, Erdoğan'ın ameliyata geç girmesi ile bozulmuştu...

"ERDOĞAN'I DA GÖZALTINA ALMAYI PLANLAMIŞLAR"

FETÖ'nün "kamu görevi sıfatına bürünen mensupları" aracılığıyla 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve 4 MİT görevlisinin telefonla aranarak ifadeye çağrıldığı, bunun da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın ameliyat saatine denk getirildiği aktarılan iddianamede, Başbakan'ın ameliyata geç girmesiyle kumpasın bozulduğu vurgulandı.

"FETÖ'NÜN HÜKÜMETE YIKMAYA YÖNELİK İLK TEŞEBBÜS GİRİŞİMİ"

İddianamede, "Hakan Fidan'ın gözaltına alınması için gayret gösterildiği, gözaltına alınması sonrasında ise o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyat için verilen narkozun etkisinde iken gözaltına alınmasının planlandığı, bahsi geçen bu kumpas soruşturmasının aslında FETÖ'nün seçilmiş Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni yıkmaya yönelik ilk teşebbüs girişimi olduğu anlaşılmıştır" denildi.
Soruşturma kapsamında, 7 Şubat MİT kumpası olayının yaşandığı dönemde İstanbul Güvenlik Şube Müdürü olan Yunus Dolar'ın beyanının alındığı belirtilen iddianamede, eski Emniyet Müdürü Dolar'ın ifadesinde, 7 Şubat kumpası yaşanıp MİT Müsteşarı ifadeye çağrıldıktan sonra durumdan rahatsız olduğunu anlattığı kaydedildi.

Yorumlar (0)