banner87

banner88

MOSKOVA'DA SÜRPRİZ ZİRVE!

Reuters: Hakan Fidan Moskova'da Suriye istihbarat şefiyle görüştü

DÜNYA 14.01.2020, 12:53 14.01.2020, 13:48
MOSKOVA'DA SÜRPRİZ ZİRVE!

Reuters haber ajansı bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberinde MİT Başkanı Hakan Fidan'ın Suriye istihbarat şefi Ali Mümlük ile Moskova'da bir araya geldiğini bildirdi.Görüşmede İdlib'deki ateşkesin yanısıra,Fırat'ın doğusunda YPG'ye karşı atılabilecek ortak adımların konuşulduğunu ifade etti.

Libya'da ateşkes süreciyle ilgili görüşmeler nedeniyle Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan MİT Başkanı Hakan Fİdan'ın sürpriz bir görüşmeye daha katıldığı bildirildi.

Reuters haber ajansının Türk bir yetkiliye dayandırdığı habere göre MIT Başkanı Fidan Moskova'da Suriye istihbaratının başında bulunan Ali Memlük ile bir araya geldi.konuyla ilgili bilgi veren Türk yetkili, iki istihbarat şefinin görüşmede İdlib'deki gelişmeler ve ateşkesin yanısıra,Suriye'nin kuzeyinde YPG'ye karşı atılabilecek ortak adımların değerlendirildiğini söyledi.Suriye devlet ajansı SANA ise görüşmede Suriye'deki Türk askeri varlığının da gündeme geldiğini öne sürdü.

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu,Esad rejimiyle istihbarat düzeyinde temaslar olduğunu söylese de, iki istihbarat şefininbir araya gelmesinin yıllar sonra gerçekleşen en üst düzey görüşme olduğu tahmin ediliyor.

Şam yönetimi de daha önce Türkiye istihbaratıyla görüşmeleri olduğunu doğrulamıştı..

Yorumlar (0)