Bursa Tarım Ve Orman İl Müdürlüğünde Neler Oluyor?

İDDİALARA GÖRE : Çalışanların sabah 09:00'dan önce pek masasına oturmadığı, saat 11'de öğle molasına çıktığı, 13:30'dan önce görev yerine dönmediği ve Saat 16'ya kalmadan mesainin bitirildiği söyleniyor.

BURSA HABER 20.07.2022, 18:10
Bursa Tarım Ve Orman İl Müdürlüğünde Neler Oluyor?

İDDİALARA GÖRE : Çalışanların sabah 09:00'dan önce pek masasına oturmadığı, saat 11'de öğle molasına çıktığı, 13:30'dan önce görev yerine dönmediği ve Saat 16'ya kalmadan mesainin bitirildiği söyleniyor.

Bursa Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü konusunda Bursalı vatandaşların şikayeti çok ciddi ve gözard edilemeyecek kadar vahim. Heleki Tarım politikalarının çok kadar hassas olduğu şu dönemde söz konusu ilgili kuruma bağlı çalışan memurların mesailerini aksattığı yönde iddiaların konuşulması kamuoyunda rahatsızlık yaratmaktadır.

Bizde konuyu araştırdık ve iddialar üzerine Tarım ve işleyiş politikalarını bir kez daha yetkililere hatırlatmak istiyoruz.

Görev Tanımı

"Bitkisel ve hayvansal üretim ile su ürünleri üretiminin geliştirilmesi, tarım sektörünün geliştirilmesi ve tarım politikalarının oluşturulmasına yönelik araştırmalar yapmak, gıda üretimi, güvenliği, güvenirliği, kırsal kalkınma, toprak, su kaynakları ve biyoçeşitliliğin korunması ile verimli kullanılmasını sağlamak, çiftçinin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesi, tarımsal desteklemelerin etkin bir şekilde yönetilmesi, tarımsal piyasaların düzenlenmesi gibi ana faaliyet konularının gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak; tarım ve hayvancılığa yönelik genel politikaların belirlenmesi amacıyla çalışmalar yapmak, uygulanmasını izlemek ve denetlemek, ormanların korunması, geliştirilmesi, işletilmesi, ıslahı ve bakımı, ağaçlandırma ve ormanla ilgili mera ıslahı konularında politikalar oluşturulması amacıyla çalışmalar yapmak,tabiatın korunmasına yönelik politikalar geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapmak, korunan alanların tespiti, milli parklar, tabiat parkları, tabiat anıtları, tabiatı koruma alanları, sulak alanlar ve biyolojik çeşitlilik ile av ve yaban hayatının korunması, yönetimi, geliştirilmesi, işletilmesi ve işlettirilmesini sağlamak, su kaynaklarının korunmasına ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasına dair politikaların oluşturulması amacıyla çalışmalar yapmak, ulusal su yönetimini koordine etmek, Bakanlığın faaliyet alanına giren konularda uluslararası çalışmaların izlenmesi ve bunlara katkıda bulunulması amacıyla ulusal düzeyde yapılan hazırlıkları ilgili kuruluşlarla işbirliği halinde yürütmek" olduğu halde görevlerini yerine getirmeyen biri ya da birileri olduğunu hissettiren durumlar çıkıyor ortaya.

En başta verimli tarım toprakları ve zeytinlik arazileri usulsüz izinlendirilebiliyor, herkese eşit düzeyde işlemiyor yönetmelikler. Şüphe yok ki hiç bir zaman hiç bir konu bire bir emsal teşkil etmez ancak benzerlikleri durumunda benzer değerlendirmeler yapılır. Maalesef ki üst düzeyden gelen talimatla yazılan cevaplar, verilen izinler asla ve asla sıradan vatandaşın aldığı cevapla bir olmuyor. İl Müdürünün, şube müdürlerinin birbirine ricası ile yürüyor işler. Yol bir müdürün ya da o müdürün dirsek temasında çalıştığı danışmanlık firmasının ofisinden geçerek ulaşıyor sonuca. olumsuz durumlarda hafif dokunuşlarla yazılıyor izinler, yazılar. Zan altında kalınmadığı gibi iş tamamlanmış oluyor.

Çalışanların 09:00dan önce pek masasına oturmadığı, 11:00de öğle arasına çıktığı, 13:30dan önce dönmediği, 16:00ya kalmadan mesainin bittiği bir ortamda hangi biyoçeşitliliğin korunması, hangi gıdanın güvenliği, hangi tarım sektörünün gelişmesine katkı sağlanması, hangi alanda hangi yatırım konusunun izinlendirileceği üzerine ne kadar çalışma yapılabilir?

Yapılan çalışma ne kadar reel olur?

Tarım cenneti olan Bursa kimlerin elinde?

Yorumlar (32)
Muzaffer Genç Hürriyetçi Tarım Orman Sendikası Genel Başkanı 4 hafta önce
Bu haberi yaparken keşke içeriden bilgi alıp öyle yapsaydınız. Adı üstünde Tarım Orman İl Müdürlüğü. Görevi araziye çıkmak, arazide görevini yapmaktır. Tarım Müdürlüğü çalışanları sabah 08.00’de görevinin başında olur 08.30’dan itibaren araziye çıkar. Dönüş saati belli değildir, öğlen mesai bitimi fark etmez, cumartesi, pazar mesai mefhumu yoktur. Gelip te bilgi almadan dönen kimse olmaz. Onlarca arkadaşımız darp edilmiş, görev başında iken trafik ve iş kazasında vefat etmiştir. Bu nedenle çalışanları tanıyınız öyle haber yapınız.
Personel 4 hafta önce
Bursa TV özür dilemeli !
Gülşen Değirmenci 4 hafta önce
Yazınızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.ve gazeteci arkadaşa? soruyorum -İddialara göre- diye başlayan haber mi olur? haberi kimin yazdığı dahi belli değil.Üstelik iddia ispat ister.Koskoca T.C. nin Kamu Kurumuna saldırmak kimsenin haddi değildir.Gazeteci arkadaştan önce kurumun amirleri, devletin CİMER'İ var, Mahkemeleri var.Bu haber için dava açılması zorunludur.Hiç kimse devletine, devletinin çalışanlarına, devletinin kurumlarına canı istediği gibi saldıramaz, başına buyruk haber yazamaz.
Asparagasbukucu 4 hafta önce
İt ürür kervan yürür muhatap almayın itham ettikleri kuruma bir kere yolları düştü mü acaba?
Teknik Personel 4 hafta önce
Tarım personeli teknik personeldir.Masa başı çalışmaz.Teknisyen ve mühendislerden oluşur kontrol ve denetim hizmetlerini yürütür. Masa başında oturursa problemdir.Mesaisi belli değildir senin dediğin saatlerde o görevdedir.Öğle arası demez yemek saati demez çalışır.Gece ihbar olur evinden kalkar göreve gider. Proje adamıdır mühendis maşa başı elemanı değil.Herkez işini doğru yaparsa Türkiye düzelir.Kolay gelsin...
Ömer Taşkın 4 hafta önce
Gelsin görsün bakalım kim nasıl ne kadar çalışıyor buradan kalem ile klavye ile atıp tutmak kolay Allahtan korkun. Zaten bu kurum oturup iş yapacak değil sahada olunacak bir kurumdur. Birazcık edep...
İsmail Gemcioğlu 4 hafta önce
Bursa TV yalan yanlış bilgi sahibi olmadan yaptığınız bu haber tarım teşkilatında can siparene çalışan mesai dışında bile fazla mesai yapan tarım çalışanlarına hakarettir. Bursa Tarım İl Müdürlüğü personeli her vatandaşa eşit ve ilgili alakalı davranır. Devlet memuru kanunu ne gerekiyorsa her konuda buna uyarak görevini yerine getirir. Bu kadar insanı zan altında bırakmaniz hiç hoş olmamış
Vebale girdin bu haberle 4 hafta önce
Ne istinaden böyle bir haber yapıldı anlamsız ispat delil herhangi bir şey yok burada bahsedildiği üzere teknik personellerden oluşan kadroya sahip bir personel yapısı var bugüne kadar gelip de işi yarıda kalmış kimseyi görmedim işi hallolmadan giden kimseyi görmedim karalama kampanyası ama tutmaz başarısız gerçekten vicdan sahibi bir insan böyle vebale girecek haberler yapmazdı
İNCİ KEFALİ 4 hafta önce
Ben kurumun iderecisi ve haberdeki fotoğraftaki nin yerinde olsam emrimde bir çok avukati ellerindeki işleri bırakıp bunu mahkemeye taşıyarak hem maddi ve hemde manevi tazminat davasnı açtırırım. Bir kaç kişinin kanunsuz işi yapılmamıştır. Ondan sağa sola saldırıyor. Bu çok çirkin bir paylaşımdır. Bu haberi yapan bursatv, yapan gazeteci(!) Ve haberi yapmaya sebeb olan kişiyi kınıyorum.
Yalanın batsın 4 hafta önce
Yalan haber ile bir yere varılmaz bugün kendim sabah 9 da tırtıl ile mücadele için mahallelerde canla başla çalıştım akşam saat 18 de daireye döndük tek bir tost ile günü bitirdik bu yazdıklarım tek bu gün için geçerli değil biçerdöver, süne , bitki ıslahı, hasat sonu kontrol, doğal afet, su ürünleri , yasak avcılık , gıda kontrol ve veteriner hekim arkadaşların yaptığı saymakla bitmeyen ve aklınızın alamayacağı birçok konuda tarım personeli durmadan özverili çalışırken yaptığınız habere bakın kimin değirmenine su taşıyorsunuz bilmiyorum ama bunu emek üzerinde yapmayın ben hakkımı helal etmiyorum ama sizin hak ve hukukta bi haber olduğunuzu düşünüyorum
Mühendis 4 hafta önce
Bu haber kaynağı ne hikmetse belli değil haber yapanın ismide yok çamur at izi kalsın bir gün akşama kadar ben odamda ağırlayacağım haber yapanı bakalım boş mu oturuyor yoksa çalışıyor mu Tarım il müdürlüğü kanuna uymayan kanun tanımaz insanların evvel de alışılagelmiş düzenleri bozulunca çamur atın bu dünyanın bir de ahireti var kul hakkına girdiniz kendi adıma ve il müdürlüğünde zaman ve mesai kavramı görezetmeksizin çalışan tüm meslektaşlarım adına haakımızı ahirette soracağım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık
Namaz Vakti 18 Ağustos 2022
İmsak 04:37
Güneş 06:11
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:05
Yatsı 21:33
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Fenerbahçe 2 4
4. Başakşehir 2 4
5. Alanyaspor 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Gaziantep FK 2 4
8. Giresunspor 2 3
9. Antalyaspor 2 3
10. Galatasaray 2 3
11. Kayserispor 2 3
12. Konyaspor 2 2
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 2 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Adanaspor 1 1
9. Keçiörengücü 1 1
10. Rizespor 1 1
11. Tuzlaspor 1 1
12. Erzurumspor 1 1
13. Pendikspor 1 1
14. Bandırmaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Liverpool 2 2
13. Fulham 2 2
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Crystal Palace 2 1
17. Southampton 2 1
18. Everton 2 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 1 3
2. Real Betis 1 3
3. Villarreal 1 3
4. Osasuna 1 3
5. Real Madrid 1 3
6. Real Sociedad 1 3
7. Valencia 1 3
8. Celta Vigo 1 1
9. Espanyol 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Barcelona 1 1
12. Mallorca 1 1
13. Rayo Vallecano 1 1
14. Almeria 1 0
15. Sevilla 1 0
16. Cadiz 1 0
17. Girona 1 0
18. Elche 1 0
19. Getafe 1 0
20. Real Valladolid 1 0