BU(O)RSA'NIN TAŞI TOPRAĞI ALTIN!

Siyasetçisinden, iş adamına, bürokratından sanayideki kaportacısına, Koruparkta'ki tezgahtardan FETÖ'cü iş adamlarına kadar uzanan kirli ALTIN kardeşliğini deşifre ettik.

BURSA HABER 03.01.2021, 18:23 03.01.2021, 18:51
BU(O)RSA'NIN TAŞI TOPRAĞI ALTIN!

Gübretaş üzerinden yapılan dijital vurguna dikkat çekerek tüm kamuoyunda büyük ses getiren usta kalem Muhammed Tayyar Türkeş, vurgunun Bursa bağlantılarını da kaleme aldığı yazısı ile dikkat çekti.

Borsanın Ufak Tefek Taşları”  ve “Borsada Operasyon” isimli yazıları ile gündem oluşturan Bursa'nın usta kalemlerinden Muhammed Tayyar Türkeş, bu kez Gübretaş üzerinden yapılan dijital vurgunun Bursa bağlantılarını kaleme aldı. Türkeş'in 'Gübretaş'ta maklube kokusu' başlıklı son yazısı, gündeme adeta bomba gibi düştü.

BURSA BAĞLANTILARINI DA AÇIKLIYORUZ!

"Gübretaş’ta yolu kesişen Gübretaş yönetim kurulu üyesi on parmağında on marifet Bursalı siyasetçi Mehmet Tunçak ve Bursalı yatırımcı Oğuzhan Şahinkaya’yı yazmış olsak da Bursa bağlantılarını eksik bırakmışız." diyen usta kalem Türkeş, bu kez Bursa bağlantılarını deşifre eden bir yazı kaleme aldı.

ŞAHİNKAYA'YA SORULAR

Yazısında bir çok gerçekliği gözler önüne seren Türkeş, önemli soruları da dile getirdi.

İŞTE O SORULARDAN BAZILARI

Gübretaş şirketini kaç kere ziyaret ettiniz? Kaç adet e-mail ya da ihtar keşide ettiniz? Bugüne kadar ne gibi taleplerde bulundunuz?

Bildirimde bulunduğunuz oranlar dışında 3.dereceye kadar aile yakınlarınız suni fiyat hareketleri ve trade için hissede alım-satım yaptılar mı?

Sizin aracı kurumlar nezdinde taşıdığınız kredili pozisyonlar nedeniyle diğer yatırımcılara aracı kurumlar nezdinde kredili pozisyon taşıma engeli geldi mi?

Trend GYO Sultanbeyli'deki Arsasını Sattı 10-20 TL arasında şimdilerde Trend Gayrımenkul Ortaklığı ve Silver A.Ş.’de pozisyon alan yasaklı Burak Sözübir hissede bilginiz dahilinde trade operasyonları yaptı mı?

Özlüce’de simit sarayı olan yakın arkadaşınız Levent Palancı özellikle pandemi döneminde sizin desteğiniz ve onayınızla Bursa Gedik Yatırım’dan hergün yüklü trade işlemi yaptı mı?

Aracı kurumlardan transfer ettiğiniz ve yanınızda çalışan diğer kişiler gün içinde yan hesaplardan Gübretaş işlemlerinde suni fiyat hareketleri gerçekleştirdi mi?

Gübretaş yönetimine kendinizi ya da bir başkasını sokmak için ne gibi çabalarınız oldu?

Neden çiftçimizin alın teri kooperatiflerinizle birlikte bu 6 milyarlık dolarlık varlığın %10’una tek bir kişinin oturmasına kayıtsız kaldınız?

Gübretaş ve Tarım Kredi Kooperatifleri, Oğuzhan Şahinkaya’nın göstere göstere alım ve müracaatlarına, MKK  kayıtlarına rağmen dur bakalım ne olacak yeri midir?

Oğuzhan Şahinkaya 3.000 liradan hisseleri toplarken tüm yol haritasını ve rezervi bilen, onlarca danışmanı, komitesi, bağımsız yönetim kurulu üyesi olan şirket yöneticileri olarak siz ne yapıyordunuz?

İŞTE TÜRKEŞ'İN GÜNDEMİ BELİRLEYEN YAZISI

GÜBRETAŞ’TA MAKLUBE KOKUSU!

“Borsanın Ufak Tefek Taşları”  “Borsada Operasyon” isimli yazımızda bir nebzede olsa son zamanlarda borsada dönen dolapları, SPK’ya aldırmaksızın digital alanda at koşturanları, Gübre fabrikalarına yaptığı yatırım nedeniyle kısa sürede milyarder olan Oğuzhan Şahinkaya’yı yazdık.

Gübretaş’ta yolu kesişen Gübretaş yönetim kurulu üyesi on parmağında on marifet Bursalı siyasetçi Mehmet Tunçak ve Bursalı yatırımcı Oğuzhan Şahinkaya’yı yazmış olsak da Bursa bağlantılarını eksik bırakmışız. Mehmet Tunçak’ın herkesin yakından bildiği Bursa’nın ordinaryüs profesör abisi dışında, Gübretaş Genel Müdürü ve yönetim kurulu üyesi İbrahim Yumaklı’da Uludağ Üniversitesi mezunu olduğu gibi Gübretaş’ın diğer bir yönetim kurulu üyesi olan Selahattin Külcü’de İnegöl ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi ve aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki Tarım A.Ş. yönetim kurulu başkanıymış. 


Gübretaş değil mübarek Bursa A.Ş. ve siyasetin uyanıklarının örgütlendiği bir yapı. Sayın Cumhurbaşkanımız Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu, SPK ve MİT’ten ayrıntılı bir rapor istesin de görsün kimler gerek kendi adına gerekse yakınları aracılığıyla ceplerini doldurmuş.  

GÜBRETAŞ doları gerekçe gösterdi, gübre satışını kapattı! - GIDA TARIM
Yazılarımızdan sonra taze Gübretaş milyarderi matematik ve analiz dehası Oğuzhan Şahinkaya haberi yapan Bursa’daki gazetemize ve televizyonumuza röportaj vermek yerine Habertürk Gazetesinden Rahim Ak’a röportaj vermiş. Rahim Ak’ın başarılı sigortacılık haber ve analizelerine sözümüz yok lakin bir arada çalıştığı gazetenin patronu Turgay Ciner’in, Sabah Gazetesi, Ceytaş, Park Tekstil borsa operasyonlarını, Beyaz Enerji, Havaş, Afşin Elbistan, Ilgın  dosyalarını da yazsın.Yazmadan önce de mutlaka Soner Yalçın’ın Alo Cin-Er yazısını okusun ve mahkeme kararı ve adaletten  söz edip kimseyi aklamaya çalışmasın.

Matematik ve analizle kazandım diyen taze milyarder Oğuzhan Şahinkaya anlaşılan modaya uyup bir pr uzmanı ile anlaşmış. Anlaşmış anlaşmasına da röportajında bilgi eksikliği nedeniyle çok şey sorulmadığından anlattıkları havada kalmış. Sosyal medyada yapılan yorumları duysanız gülmekten ölürsünüz. Keşke bugünun eğitimcisi olarak Bursa E tipi cezaevi E-3 koğuşundaki günlerinden de bahsetseydi.
Gübretaş, altın rezervi buldu - Şehir Medya - Bursa Bursa Haber Bursa Haberler Bursa HaberleriSorularımıza geçmeden önce okuyucularımızı bilgilendirmek için kısaca Gübretaş’ı tanıtalım. 

Borsa İstanbul’da işlem gören ve 6 milyar dolarlık altın rezervi ile gündeme gelen tarım sektörüne kimyevi gübre girdisi tedarik ederek “ülke tarımındaki kalite ve verimliliği arttırmak” amacıyla 6 Kasım 1952 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan Gübretaş, Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikası olan İskenderun’daki tesisleriyle 1954 yılında üretime başladı. Türkiye’nin ilk fosfatlı ve kompoze gübresini üreten şirket, 2008’deki Razi Petrokimya girişimiyle Türkiye’nin yurtdışındaki en büyük sanayi yatırımını İran’a gerçekleştiren Gübretaş, bu yılın şubat ayında da sahibi olduğu Nbulkgas Deniz İşletmeciliği şirketini de ihaleye çıkarmış ve Pasco Investment Holding’e satmıştı. Pasco Investment 75 milyon 120 bin dolara  Nbulkgas’ı Gübretaş’tan satın almıştı.

Gübretaş, Söğüt'te sahip olduğu altın sahasıyla ilgili olarak 2007'de FETÖ’nün eski altın çocuğu firari davetiyeci Akın İpek’in sahibi olduğu Koza Altın ile rödovans sözleşmesiyle işletme hakkı anlaşması imzaladı. Koza Altın’ın maden sahasıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle Gübretaş 2015 yılında sözleşmeyi feshetti. 2017’de mahkeme süreci başladı ve 2019’un aralık ayında da sonuçlandı. Davayı Gübretaş kazandı ve 13 yıl önce verdiği madeni geri aldı. Yine bu yıl içinde TMSF kontrolündeki Koza Altın'ın Söğüt madenindeki yatırımları ve know-how’u birlikte devraldı ve bunun için de Koza Altın'a 33 milyon lira ödedi.

Gübretaş'ta Maklube Kokusu | Nokta Bursa Gübretaş'ta Maklube Kokusu
Halka açık Gübretaş’ın %75.95’i, 811.000 çiftçinin, 1625 kooperatifin ortağı olduğu Türkiye Tarım Kooperaflerinindir. Duyarlılığımız bu yüzden yani Türk çiftçisi ve ülkemizin geleceği için duyduğumuz endişeden. Emin olun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim sahip çıktığı Türk çiftçisi bu ülkenin savunma sanayii kadar geleceğidir. Bu da böyle biline!

Biz kamuoyu, 811.000 çiftçi ve 1625 kooperatif adına matematik ve analiz dehası Oğuzhan Şahinkaya’ya ve Gübretaş ve Tarım Kredi Kooperatif yönetim kuruluna sormaya devam edelim. Sorduğumuz sorulara verilecek olan cevapları da bu sütünlardan yayınlamayı bağımsız gazetecilik adına ilke edindiğimizi bilmelerini isteriz.

Habertürk’e verdiği röportajda Gübretaş’ta pozisyon aldığı için hisseye manipülatörler yaklaşamıyor diyen matematik dehası Sayın Oğuzhan Şahinkaya;
Gübretaş şirketini kaç kere ziyaret ettiniz? Kaç adet e-mail ya da ihtar keşide ettiniz?Bugüne kadar ne gibi taleplerde bulundunuz?

Bildirimde bulunduğunuz oranlar dışında 3.dereceye kadar aile yakınlarınız suni fiyat hareketleri ve trade için hissede alım-satım yaptılar mı? 

Sizin aracı kurumlar nezdinde taşıdığınız kredili pozisyonlar nedeniyle diğer yatırımcılara aracı kurumlar nezdinde kredili pozisyon taşıma engeli geldi mi?

Trend GYO Sultanbeyli'deki Arsasını Sattı

10-20 TL arasında şimdilerde Trend Gayrımenkul Ortaklığı ve Silver A.Ş.’de pozisyon alan yasaklı Burak Sözübir hissede bilginiz dahilinde trade operasyonları yaptı mı? 


Özlüce’de simit sarayı olan yakın arkadaşınız Levent Palancı özellikle pandemi döneminde sizin desteğiniz ve onayınızla Bursa Gedik Yatırım’dan hergün yüklü trade işlemi yaptı mı?

Aracı kurumlardan transfer ettiğiniz ve yanınızda çalışan diğer kişiler gün içinde yan hesaplardan Gübretaş işlemlerinde suni fiyat hareketleri gerçekleştirdi mi? 
Elmasbahçe’lerden tanıdığımız Bursalı işadamı Faik Çelik’in oğlu ve Beyçelik Gestamp CEO’su Baran ÇELiK ve eniştesi Ali Osman Güzeldağ ve isimlerini bir sonraki yazımzıda belirteceğimiz Bursa’lı bir kısım işadamı arkadaşınızla anlaşmak ve edindiğiniz bilgileri paylaşmak suretiyle hisseyi Gübretaş/Koza dava süreci ve nihai maden rezerv açıklamasına kadar yükseltmek için yüklü işlemler yaptınız mı? Bu doğrultuda piyasa da hedef fiyat verdiniz mi?Bu kişilerle altın madenini işletmek için şirkete teklifte bulundunuz mu?Gübretaş yönetimine kendinizi ya da bir başkasını sokmak için ne gibi çabalarınız oldu? 


Yeri gelmişken TÜSİAD üyesi,Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu başkanı Baran Çelik bey siz siz olun otomotiv yan sanayi işine ve yöneticiliğine devam edin, edin ki otomotiv yan sanayi dünyasının reklamasyon ve telafisine dayalı kirli yüzü ortaya çıkmasın. Bir de avukatınız Osman Orhan aracılığıyla şimdilerde ayrılık sürecinde amcanıza devrettiğiniz Sheraton Otel arazisini nasıl aldınız onu da bir açıklayın. Malum nedenden ötürü devrettiğiniz nakliye şirketiniz ve Avukat Osman Orhan’ın malum yakınınızı burada yazmayacağımız bir olay neticesinde yargıdan kurtardığı ve ben dahil herkese anlattığı operasyona hiç girmiyorum bile. Bir arada Av. Osman Orhan’ın firari FETÖ’cü savcı Zekeriya ÖZ haini ile Özgen çay bahçesinde, teknede, off roaddaki hikayelerini, Bursa adliyesi ve bakanlıklardaki iş bitirme hikayelerini,hakim ve savılara ofiste verdiği yemekleri, yanında staja aldığı çocuklarını, edindiği servetini anlatalım. Anlatalım da Bursa’da başka avukat yokmuş gibi tüm işadamları niye bu arkadaşa gidiyor anlaşılsın. 

Konu dağılmadan matematik dehası Oğuzhan Şahinkaya’ya can alıcı son sorumuzu da soralım; Birlikte hareket ettiğiniz ya da okulda hademeden öğretmene varana dek yönlendirdiğiniz  kişilerle zimni ya da sözlü olarak gerçekleştirdiğiniz tüm bu işlemleriniz ve adı belirtilen kişilerin gerek aracı kurumlar gerekse MKK nezdinde hesap hareketlerindeki yapılacak tespitler en basitinden 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 104.maddesinde ve ilgili tebliğde tanımlanan “PİYASA BOZUCU EYLEMLER” sayılmaz mı? 


Bu noktada SPK’ya seslenmek istiyorum derinhisse Önder Tavukçuoğlu, Harun Kahraman adlı yatırımcılara uyguladığınız “Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği” Oğuzhan Şahinkaya için geçerli değil mi? Yazımızı ihbar kabul ederek sermaye piyasalarının güvenilir,şeffaf,etkin, istikrarlı, adil ve rekebetçi bir ortamda işleyiş ve genişlemesinin sağlanması, yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması için ayrıntılı bir inceleme ile gereğini yapacak mısınız?

 
Öyle izahname, bilanço dip notu okudum, inceledim,matemetikle çarptım, yatırımımı yaptım bekledim,satmayacağım,temettü alacağım demekle olmuyor bu işler. Şimdilerde duyduğumuz kadarıyla bu maharetlerini ekürisü ile üniversite kurmak için harcayacakmış.  Size bu hikaye bir yerden tanıdık geliyor mu? Benim burnuma çok maklube kokusu geldi. Size de geldi mi?  


Şimdi gelelim 811.000 çiftçi ve 1625 kooperatif adına Gübretaş ve Tarım Kredi Kooperatifi yöneticilerine olan sorularımıza;

Koza altın işletmelerinden rekor kar - Ekonomi Haberleri

2007'de Koza Altın ile rödovans sözleşmesiyle işletme hakkını devrettiğiniz madenle ilgili sözleşmeyi 2015 yılında feshetmenize ve 2017’de yargıya müracaat edip istinaf aşamasından sonra 2019’un Aralık ayında da sonuçlanan davadan önce darbe sonrası ve pandemi döneminde SPK’ca kolaylaştırıldığı üzere niye hisse geri alımı yapmadınız? Siz bu sorunun dahi cevabını veremezsiniz lakin biz diğer soruları da soralım.

Neden çiftçimizin alın teri kooperatiflerinizle birlikte bu 6 milyarlık dolarlık varlığın %10’una tek bir kişinin oturmasına kayıtsız kaldınız? 

Serbest piyasa ekonomisi, halka açık bir şirketiz açıklaması yeterli midir? 

Ülkemizin içinden geçtiği bu zor duruma, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uyarılarına, Türkiye Varlık Fonunun mevcudiyeti ve 16 Nisan 2020’deki torba yasa düzenlemesiyle bu fonun bir şirketi satın alması veya ortak olması işlemlerine, Sermaye Piyasası Kanunu ile Türk Ticaret Kanunu’nun bazı hükümlerinden muafiyet sağlanmasına rağmen saha ve rezerv çalışmları Koza A.Ş. bilanço dip notlarında olmasına rağmen 6 milyar dolarlık bu varlık için neden başta Varlık Fonu olmak üzere devletin yetkili kurumlarına neden haber vermediniz? Alman vakıf ve istihbaratı bile ülkemize bu kadar zarar vermedi.

Gübretaş ve Tarım Kredi Kooperatifleri, Oğuzhan Şahinkaya’nın göstere göstere alım ve müracaatlarına, MKK  kayıtlarına rağmen dur bakalım ne olacak yeri midir? Oğuzhan Şahinkaya 3.000 liradan hisseleri toplarken tüm yol haritasını ve rezervi bilen, onlarca danışmanı, komitesi, bağımsız yönetim kurulu üyesi olan şirket yöneticileri olarak siz ne yapıyordunuz? Özel bir halka açık şirketin yöneticisi ya da hakim hissedarı olsanız böyle mi davranırdınız?

Yanlış anlaşılmasın kimsenin kazancında gözümüz yok lakin devletin, 811.000 çiftçinin haklarının en basitinden basiretsiz yöneticiler sayesinde uçup gitmesine, Türkiyenin geleceği için son derece önemli bir kamu kurumunun şu an nedenini bilmediğimiz bir nedenden ötürü sessiz kalıp organize ve sistematik bir şekilde hareket eden Oğuzhan Şahinkaya ve ekibince  tek bir delikli kuruş vergi ödemeden milyarlarca lirayı cebine koymasına da kamu adına seyirci kalmamızı da kimse beklemesin. 

Dedik ya bu memleketin Muhsin Çelebiler’i bitmez. 

Kalın sağlıcakla... 

Yorumlar (0)
-4°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 18 27
9. Göztepe 19 25
10. Antalyaspor 19 25
11. Malatyaspor 18 24
12. Sivasspor 18 23
13. Başakşehir 19 23
14. Konyaspor 19 22
15. Kasımpaşa 18 22
16. Rizespor 18 21
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 18 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. Leicester City 19 38
2. M. United 18 37
3. Man City 17 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Chelsea 19 29
9. Southampton 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 15 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Sevilla 18 33
5. Villarreal 18 32
6. Real Sociedad 19 30
7. Granada 18 27
8. Cádiz 19 24
9. Celta de Vigo 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 18 22
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Real Valladolid 19 19
17. Deportivo Alaves 19 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:47
Güneş 08:15
Öğle 13:20
İkindi 15:52
Akşam 18:15
Yatsı 19:37
Günün Anketi Tümü
31 Mart Yerel Seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz ?