13 Ocak 2019 Pazar 14:48
973 Okunma
AK Parti Bursa'da büyük gün! Adaylar açıklanıyor

AK Parti Bursa'da büyük heyecan yaşanıyor. AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 31 Mart Yerel Seçimler AK Parti Bursa Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un katılımıyla bugün saat 14.30'da Merinos AKKM Osmangazi Salonu'nda gerçekleşiyor.

14:30'daki aday tanıtım toplantısının ardından 18.30'da Yerel Seçim Öncesi Teşkilat, Aday ve Aday Adayları Buluşma Programı'nı gerçekleştirilecek.

31 Mart Yerel Seçimler AK Parti Bursa Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı bugün saat 14.30 itibariyle Bursa Sancak , Bursa Son Dakika ve Bursa TV aracılığıyla CANLI yayınlanacak.

İŞTE AK PARTİ BURSA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI...

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı: ALİNUR AKTAŞ kimdir?

1970 BURSA / İNEGÖL DOĞUMLU OLAN AKTAŞ, İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİNİN ARDINDAN BURSA/ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLMUŞTUR. YÜKSEK LİSANSINI DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ KAMU YÖNETİMİ ALANINDA YAPAN AKTAŞ, SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRDİR.

MOBİLYA SEKTÖRÜNDE UZUN YILLAR ÜST DÜZEY YÖNETİCİLİK YAPTIKTAN SONRA ORTAKLARI İLE BİRLİKTE KURDUĞU MOBİLYA FİRMASIYLA TİCARİ HAYATA ATILMIŞTIR. AKTİF TİCARETİNE İNŞAAT-YAPI MALZEMELERİ ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN ŞİRKETİNDE DEVAM ETMEKTEDİR.

2002 YILINDA AK PARTİ KURUCU YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK SİYASİ HAYATI BAŞLAMIŞ ARDINDAN 2004 YILINDAKİ YEREL SEÇİMLERDE İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMİŞTİR. EKONOMİ, TİCARET, TURİZM, SANAYİ, EĞİTİM, SPOR, ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARINDAKİ VİZYON PROJELERİ VE MARKA ŞEHİR HEDEFİYLE 3 DÖNEM BOYUNCA BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ BAŞARIYLA SÜRDÜREN AKTAŞ, FARKLI ALANLARDA YAPTIĞI PROJELERLE BİR ÇOK KEZ ‘YILIN BELEDİYE BAŞKANI’ SEÇİLMİŞTİR.

02 KASIM 2017 TARİHİNDE BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAPILAN OLAĞANÜSTÜ OTURUMDA BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMİŞTİR. İNGİLİZCE VE ARAPÇA BİLEN AKTAŞ EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIDIR.

AK Parti Osmangazi Belediye Başkan adayı: MUSTAFA DÜNDAR kimdir ? 

1965 GÜMÜLCİNE DOĞUMLU. İLKOKULU YUNANİSTAN'DA BİTİRDİ VE DAHA SONRA ORTA-LİSE TAHSİLİ İÇİN TÜRKİYE'YE GELEREK ÖĞRENİMİNİ TÜRKİYE'DE TAMAMLADI.İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLARAK SERBEST AVUKATLIK YAPTI.BATI TRAKYA TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ BURSA ŞUBESİ'NİN YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNİ VE 3 DÖNEM DE BAŞKANLIĞINI YAPTI.ADALET VE KALKINMA PARTİSİ'NİN KURULUŞ AŞAMASINDA BURSA OSMANGAZİ İLÇESİ KURUCU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDU.

3 KASIM 2002 MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ SONUCU 22. DÖNEM AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ OLARAK PARLAMENTOYA GİRDİ.TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TÜRK DELEGASYONU ÜYESİ VE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİS DIŞİŞLERİ KOMİSYONU SÖZCÜLÜĞÜ GÖREVİNİ ÜSTLENDİ.AYRICA TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ TÜRKİYE YUNANİSTAN PARLAMENTOLAR ARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANLIĞINI YAPTI.29 MART 2009 YEREL SEÇİMLERİNDE BURSA OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ, MART 2014 YEREL SEÇİMLERİNDE 2. KEZ OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN DÜNDAR, HALEN GÖREVİNİ İCRA ETMEKTEDİR.

EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASI OLUP İNGİLİZCE VE YUNANCA BİLMEKTEDİR.

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan adayı: OKTAY YILMAZ kimdir?

1976 YILI DOĞUMLU OLUP ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ERZİNCAN HUKUK FAKÜLTESİ BİTİREREK AVUKATLIK MESLEĞİNE BAŞLADI. 2006-2009 YILLARI MHP KARAMAN İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI, 2010-2012 YILLARI ARASI KARAMAN BAROSUNDA DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİ, 2012-2014 YILLARI ARASI KARAMAN BAROSUNDA GENEL SEKRETERLİK, 2009-2015 YILLARI ARASI İKİ DÖNEM MHP MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI YAPAN OKTAY YILMAZ, HALEN KARAMAN BARO BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTÜYOR. MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI YAPTIĞI 7 YILDA GİRDİĞİ HER SEÇİMDEN PARTİSİNİN OYUNU ARTIRARAK ÇIKAN YILMAZ EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASIDIR.

AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı: NECATİ ŞAHİN kimdir?

1955 YILINDA AĞRI PATNOS’TA DOĞDU.

İLK VE ORTA TAHSİLİNİ PATNOS’TA TAMAMLAMIŞTIR. 1972 YILINDA ERZURUM ERKEK LİSESİ’NDEN MEZUN OLMUŞTUR. 1977 YILINDA ANKARA DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRMİŞTİR.

BURSA’DA KONUT VE TAAHHÜT İŞLERİ YAPMAKTA OLAN İNŞAAT FİRMASINDA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI YAPMAKTADIR.

1977 YILI İTİBARİYLE, 36 YILDIR BURSA’DA MÜHENDİSLİK VE TAAHHÜT İŞLERİ YAPMAKTADIR. YÜZLERCE KONUT, İŞYERİ, VİLLA, SANAYİ TESİSİ VE KAMU İNŞAATI PROJESİNE İMZA ATMIŞTIR.

1999 – 2002 YILLARI ARASINDA IRAK’TA BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ORGANİZASYONU HABİTAT’A AİT YOL İNŞAATLARI YAPMIŞTIR. BAĞDAT’TA YAPILAN ULUSLARARASI FUARLARA FİRMA OLARAK KATILMIŞTIR.

1994 – 1996 VE 1996 – 1998 YILLARI İLE 2008-2010 VE 2010-2012 YILLARI ARASINDA İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI (İMO) BURSA ŞUBE BAŞKANLIĞI YAPMIŞTIR. MART 2012’DE YAPILAN SEÇİMLER İLE YENİDEN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI (İMO) BURSA ŞUBESİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNE 5. KEZ SEÇİLDİ.

(İMSİAD) İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ YÜKSEK DANIŞMA KURUCULAR KURULU BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMEKTEDİR.

BURSA PLATFORMU DERNEĞİ KURUCULAR KURULUNDA GÖREV ALMIŞTIR.BURSA SİVİLAY DERNEĞİ KURUCULAR KURULUNDA GÖREV ALMIŞTIR.

1993-1995 VE 1995 – 1997 YILLARI ARASINDA BURSASPOR’DA 2 DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE ASBAŞKAN OLARAK GÖREV YAPMIŞTIR.

MİMAR – MÜHENDİSLER GRUBU (MMG) BURSA ŞUBESİ ÜYESİDİR.

BURSA ÇOCUK ESİRGEME KURUMU YAŞATMA DERNEĞİ’NDE YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK GÖREV ALMIŞTIR.

BURSA GESİAD (GENÇ SANAYİCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ) KURUCULAR KURULUNDA GÖREV ALMIŞTIR.

1979 YILINDA HÜR-TEK (HÜRRİYETÇİ TEKNİK ELEMANLAR DERNEĞİ) BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPMIŞTIR.

1977 – 1979 YILLARI ARASINDA ADALET PARTİSİ (AP) BURSA İL GENÇLİK KOLLARI YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPMIŞTIR.

4 DÖNEM PATNOS BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE 2 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPMIŞ OLAN MERHUM SİYASETÇİ KEREM ŞAHİN’İN EN BÜYÜK TORUNUDUR.

LEYLA HANIMLA EVLİDİR. ÖMER FARUK ( MİMAR), ŞEYDA (İŞLETMECİ-BANKACI) VE NAZLI SELVA (FİZİK ÖĞRETMENİ) ADINDA 3 ÇOCUĞU İLE ALİ KEREM VE BERTU BARAN ADINDA İKİ TORUNU VARDIR.

30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİNDE CHP’DEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU.

AK Parti Karacabey Belediye Başkan adayı: ALİ ÖZKAN kimdir?

01.10.1967 TARİHİNDE KARACABEY'DE DÜNYAYA GELEN ALİ ÖZKAN; İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİNİ KARACABEY'DE TAMAMLADI.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ'NDE LİSANS EĞİTİMİNİ TAMAMLAYAN ÖZKAN, ÜNİVERSİTE YILLARINDAN İTİBAREN ÜLKE VE TOPLUM SORUNLARI İLE YAKINDAN İLGİLENİRKEN; SİYASİ VE SOSYAL YÖNDEN BİRÇOK ÇALIŞMANIN İÇERİSİNDE SORUMLULUK ÜSTLENDİ.


ÇOK SAYIDA SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN ÇALIŞMALARINA DA AKTİF OLARAK DESTEK VEREN ALİ ÖZKAN, KARACABEY BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖREVE GELDİĞİNDEN BERİ VİZYONU, YENİLİKÇİ BAKIŞ AÇISI, KATILIMCI VE ŞEFFAF YÖNETİM BİÇİMİYLE, İLÇEYE ÇAĞDAŞ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI KAZANDIRMIŞTIR.


ALİ ÖZKAN’IN HALKLA BÜTÜNLEŞEN YAKLAŞIMLARI, KENT YÖNETİMİNDEKİ BAŞARILI ÇİZGİSİ, SOSYAL, KÜLTÜREL, EKONOMİK VE SPORTİF KONULARDAKİ DUYARLILIĞI VE MÜTEVAZI KİŞİLİĞİ, HEM BURSA HEM DE TÜRKİYE GENELİNDE SIKÇA TAKDİR TOPLAMIŞTIR.


EVLİ VE 2 KIZ ÇOCUK BABASI OLAN ALİ ÖZKAN, İNGİLİZCE BİLMEKTEDİR.

AK Parti Gürsu Belediye Başkan adayı: MUSTAFA IŞIK kimdir

MUSTAFA IŞIK, 1971 YILINDA ARTVİN’İN YUSUFELİ İLÇESİNDE DOĞDU. İLKOKULU GÜRSU ATATÜRK İLKOKULU’NDA OKUDUKTAN SONRA NİLÜFER MESLEK OKULU’NDAN MEZUN OLDU. 1994 YILINDA KURMUŞ OLDUĞU IŞIK MOBİLYA DEKORASYON FİRMASIYLA TİCARET HAYATINA ATILDI. SİYASİ HAYATI 2002 YILINDA AK PARTİ GÜRSU İLÇE TEŞKİLATI’NDA KURUCU ÜYE OLARAK YÖNETİMDE GÖREV ALAN MUSTAFA IŞIK, 2002-2014 YILLARI ARASINDA İLÇE TEŞKİLATI’NDA SOSYAL İŞLER BAŞKANLIĞI, 2010-2013 YILLARI ARASINDA AYNI ZAMANDA DA SEÇİM KOORDİNASYON BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNİ YÜRÜTTÜ. MUSTAFA IŞIK, MART 2014 SEÇİMLERİNDE GÜRSU BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ. GÜRSU İMAM HATİP YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEĞİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SÜRDÜREN MUSTAFA IŞIK, , AYNI ZAMANDA BİRÇOK VAKIF VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA DA YÖNETİCİLİK YAPMAKTADIR. 20 MAYIS 2015 ÇARŞAMBA GÜNÜ MAKAMINDA UĞRADIĞI MENFUR SALDIRI SONUCU YARALANARAK HASTANEYE YATIRILAN, TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN 26 MAYIS 2015 TARİHİNDE ŞEHİT DÜŞEN GÜRSU BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YILDIZ ’IN BIRAKTIĞI EMANETE SAHİP ÇIKABİLMEK ADINA BAŞKANLIĞA ADAY GÖSTERİLDİĞİ 1 HAZİRAN 2015 TARİHLİ BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINA KATILIM SAĞLAYAN 18 MECLİS ÜYESİNİN 18 OYUNU DA ALARAK GÜRSU BELEDİYE BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ. MUSTAFA IŞIK, EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASIDIR.

AK Parti İnegöl Belediye Başkan adayı: ALPER TABAN kimdir? 

1976 İNEGÖL DOĞUMLU. İLK, ORTA VE LİSE TAHSİLİNİ İNEGÖL'DE TAMAMLADI. ÖN LİSANS EĞİTİMİNİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDE, LİSANS EĞİTİMİNİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİNDE TAMAMLADI. YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNİ İSE AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ ALANINDA TAMAMLADI.

2000-2013 YILLARI ARASINDA KURUCUSU OLDUĞU TELEKOMÜNİKASYON FİRMASINDA YÖNETİCİ OLARAK GÖREV YAPTI.

2005 YILINDA İNEGÖL AK PARTİ İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU.

2005-2013 YILLARI ARASINDA AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDA SİYASİ İŞLER BAŞKANLIĞI VE TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV ALDI.

2014 YEREL SEÇİMLERİNDE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ SONRASINDA, İNEGÖL BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ.

2017 YILI KASIM AYINA KADAR İNEGÖL BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ SÜRDÜRDÜ.

İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ’IN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMASININ ARDINDAN 8 KASIM 2017’DE İNEGÖL BELEDİYE MECLİSİNDE YAPILAN OYLAMAYLA ALPER TABAN İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE SEÇİLDİ.

TABAN, EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASIDIR.

AK Parti Mudanya Belediye Başkan adayı: AHMET MURAT ÜNAL kimdir? 

1965 BURSA DOĞUMLU OLAN DR. A. MURAT ÜNAL SON DÖNEMDE AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDA TANITIM VE MEDYA BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYDI. İLKÖĞRETİMİNİ MUDANYA KUMYAKA KÖYÜNDE, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİNİ BURSA ERKEK LİSESİNDE YATILI OLARAK TAMAMLAMIŞTIR. ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ MEZUNUDUR. MURADİYE DEVLET HASTANESİ’NDE ACİL HEKİMLİĞİ VE BAŞHEKİM YARDIMCILIĞI, İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE İSE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE İL SAĞLIK MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVLERİNİ ÜSTLENMİŞTİR. 2002 – 2006 YILLARI ARASINDA BURS TABİP ODASI BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMÜŞTÜR. ÇEŞİTLİ STK’LARDA AKTİF GÖREV YAPMIŞTIR. ORTA DÜZEYDE İNGİLİZCE BİLMEKTEDİR. 30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİNDE AK PARTİ’DEN MUDANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLMUŞTUR. EVLİDİR.

AK Parti İznik Belediye Başkan adayı: KAĞAN MEHMET USTA

AK Parti Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı: MEHMET KANAR kimdir?

22 EYLÜL 1976 DOĞUMLU OLAN KANAR, İLKOKULU ÖĞRETMENDAVUT OKULUNDA, ORTAOKUL EĞİTİMİNİ MUSTAFAKEMALPAŞA ORTAOKULUNDA TAMAMLAYAN KANAR, LİSE EĞİTİMİNİ İSE BURSA ERKEK LİSESİNDE YAPTI.

BABASI HALİL KANAR’IN İSTEĞİ ÜZERİNE İLK GİRDİĞİ ÜNİVERSİTE SINAVINDA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’Nİ KAZANDI AMA DOKTOR OLMAK İSTEMEDİĞİNİ BELİRTİP,İKİNCİ YIL GİRDİĞİ ÜNİVERSİTE SINAVINDA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ KAZANIP, MEZUN OLDU.

EĞİTİM GÖRDÜĞÜ İŞTE DEĞİL, BABA MESLEĞİ OLAN TRAKTÖR YEDEK PARÇA ACENTELİĞİ İŞİ İLE UĞRAŞMAKTADIR.

İYİ DERECEDE İNGİLİZCE BİLEN KANAR,İKİZ ERKEK ÇOCUK BABASIDIR.

AK Parti Gemlik Belediye Başkan adayı: BERKAY BULUT

AK Parti Kestel Belediye Başkan adayı: ÖNDER TANIR kimdir? 

AK Parti Orhangazi Belediye Başkan adayı: BEKİR AYDIN

BEKİR AYDIN 1966'DA MERSİN'İN SİLİFKE İLÇESİNDE DOĞDU. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİNİ BİTİREN AYDIN, REKLAM SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYOR.

SAADET PARTİSİ MERSİN İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPAN AYDIN, EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASI.

24 HAZİRAN 2018 GENEL SEÇİMLERİ SAADET PARTİSİ 27. DÖNEM MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAYIDIR.

AK Parti Orhaneli Belediye Başkan adayı: ALİ AYKURT

AK Parti Keles Belediye Başkan adayı: MEHMET KESKİN

AK Parti Büyükorhan Belediye Başkan adayı: AHMET KORKMAZ

AK Parti Harmancık Belediye Başkan adayı: YILMAZ ATAŞ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner41

banner38

banner48