banner71

Bizim İnancımızda, kültürümüzde başkalarının başına gelen kötü şeylerden dolayı ‘oh etmek, iyi ki oldu demek, sevinmek yoktur’. Ancak Avrupa-Batı, bizi yani Milletimizi çok üzdüler. Devletimize karşı yapılan o kadar çok haince, kahpece, sinsice saldırıların içerisinde yer aldılar ki, belki de bu gün yıllarca yaptıkları o kahpeliklerin acısını yaşamaktalar.

Özellikle Cumhuriyet döneminde birçok Avrupalı Devlet, Ülkemize karşı hep kindarca bir tavır içerisinde olmuşlardır. Her zaman Vatanımız aleyhine girişimlerin içerinde yer aldılar. Özellikle AK Parti Hükümetleri döneminde, neredeyse alenen Ülkemize-Milletimize karşı saldırılara kalkıştılar. Vatanımızın-Milletimizin düşmanlarına kucak açıp, Ülkelerinde onları besleyip büyütmeye çalıştılar. Ülkemizde, mahkemelerce suçları kesin karara bağlanmış vatan hainlerini, Ülkelerinde krallar gibi yaşattılar, yaşatmaktalar.

Bir bakalım bu gün, bebek katili bölücü terör örgütü PKK’nın ve hain-kalleş-kahpe Fetö terör örgütü üst düzey yöneticilerinin birçoğu nerededirler? Bunların Avrupa’da-Batıda olduklarını göreceğiz. İşte sıradan bir örnek; Belçika, Sabancı suikastı sanığı Fehriye Erdal’ı Ülkemize teslim etmediği gibi, mahkemelerde bize karşı şov yapmasına müsaade etmiştir. Lafı uzatmaya, çok fazla gerilere gitmeye gerek yoktur. Yakın dönemde, gezi olaylarında ve hain 15 Temmuz darbe girişimindeki tavırlarıyla içlerindeki kini açıkça ortaya dökmüşlerdir bunlar.  

Sadece bize karşıda değil, yıllardır Ortadoğu’da yıkılan yuvaların, sönen ocakların, yetim kalan çocukların vebalıda onların üzerindedir. Hiçbir şey karşılıksız kalmaz, iyilikte, kötülükte. Ortadoğu’ya bahar getirmeye çalışanların bir kısmı, şimdilerde bastıran kışla beraber kendileri büyük bir kaosun ortasında bocalamaktadırlar. Sıra diğer zalimlere de gelecektir elbet, bundan hiç şüphemiz yoktur.

Cumhurbaşkanımız konuşmalarında ve bu Ülkelerin yöneticileriyle görüşmelerinde, bunları defalarca uyardı ama aldırmadılar, inadına daha da haince planların içerisinde yer aldılar. Bakın şimdi ne diyor Cumhurbaşkanımız;  Türkiye’ye karşı husumet besleyen herkesin er veya geç yaptığı ihanetin bedelini ödediğinin ve ödeyeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris’te yaşanan gelişmelere dikkat çekerek, “15 Temmuz’da bunlar bize yapılanlar karşısında sessiz duranlar. Ülkemizin sokaklarını ateşe ve kana boğmaya çalışanlara sesiz kalanlar, işte görüyorsunuz şimdi ne durumdalar!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz hak taleplerinin hiçbir zaman şiddet yoluyla dile getirilmesini tasvip etmedik, etmeyeceğiz. Her türlü düşünce ve talep demokrasi içinde dile getirilebilir, mücadelesi verilebilir. Bu bakımdan Avrupa sokaklarındaki görüntüleri de endişeyle takip ediyoruz. Umarım yakında Paris sokaklarındaki duvarlarda ‘Zulüm 1789’da başladı.’ yazıları da görmeyiz. Bağdat Caddesi’nin sokaklarında ne diyorlardı? ‘Zulüm 1453’te başladı.’ O vicdansızlar bunları yazdılar duvarlara. 1453’te zulüm bitti ve gönüllerin fethi başladı. Bizans’ın kızları, kadınları, Edirnekapı’dan Fatih’e girerken ne söylediler? ‘Başımızda Osmanlı sarığı görmeyi arzu ederiz’ dediler.

Bir kez daha belirtiyorum, biz hem göstericilerin yol açtığı kaos görüntülerine hem de onlara uygulanan orantısız şiddette karşıyız. Ancak ortaya çıkan manzara göstermektedir ki, Avrupa demokrasi dersinden de, insan hakları dersinden de, özgürlükler dersinden de sınıfta kalmıştır. Siyasi popülizm uğruna mülteci karşıtlığını ve İslam düşmanlığını tahrik edenler, kendi kazdıkları kuyuya düşmüşlerdir.”

Batı’nın üzerine çok titrediği güvenlik ve refah duvarlarının mülteciler veya Müslümanlar tarafından değil, bizzat kendi vatandaşlarınca sarsılmaya başlandığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ekledi: “Bizim yıllarca kendilerini koruyup kollamamaları için ikaz ettiğimiz bölücü terör örgütü yandaşları da şimdi bu kaosun en başta gelen failleri arasındadır, PKK’nın uzantıları orada, DHKP-C orada. Her görüştüğümüzde kendilerine, ‘terör bir yılan gibidir, eninde, sonunda sizi de sokar’ demiştik. Haklı çıkmaktan mutlu değiliz, ama hakikat budur.”

Tüm Batılı liderlerden, kendi vatandaşlarına hak ettikleri gibi demokrasinin kurallarıyla, teröristlere de yine hak ettikleri gibi hukukun yöntemleriyle muamele etmelerini beklediklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu yaptığınızda Türkiye’yi daha iyi anlayacağınızdan ve sizlerle gerçekten iyi dost olacağımızdan şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selami 2019-02-22 23:56:45

Türkün Dostu ancak Türktür

banner39

banner41

banner38

banner48