a

Kökü Avrupa’ya uzanır. Kudüs’ü ve Ortadoğu’yu işgal etmek için defalarca kanun, nizam, düzen, sistem tanımadan Haçlı seferlerine çıkar. Soyu Roma ve Antik Yunan’dan gelen Olimpus Dağı’nın çocuğu Amerikalıdır o.

Onun dünyasında güçlü olan; haksız da olsa haklıdır, güçsüz olan; haklı da olsa haksızdır. Onun anlayışına göre o haksız da olsa hep haklılığın sembolüdür. Yanlış da olsa doğruluğun simgesi.

Dostmuş, müttefikmiş, stratejik ortakmış bunların hepsi onun imparatorluğu sınırları içinde bir anlam ifade etmez. Güçlü olanın gücü kadar bir değerin ve itibarın vardır.

NATO, IMF, BM, siyasi ve askeri paktlar, anlaşmaların hepsi onun çıkarlarına hizmet eden birer araç olmaktan öte bir mana ifade etmez.

İşgal etmek istediği coğrafyalara önce onun öncü kuvvetleri Coca Cola, McDonals vs elçileri gider. Sonra, papazları ve nihayet ticari ve askeri birlikleri gelir peş peşe birer çekirge sürüsü gibi. Ölüm kusan silahlarla, yakıp yıkan savaş makineleriyle girerler bir ülkenin bakir ve günahsız topraklarına… Kasıp kavururlar bir tayfun gibi ortalığı . Yakar yıkar, tarumar ederler.

Türkiye’de olduğu gibi darbeleri, ihtilalleri, hükümetleri o yıkıp kurar. İrade ve çıkarlarına karşı gelenleri de teröristlikle, diktatörlük damgalayıp bir kenara savururlar.

Dünyada adalet, eşitlik, bağımsızlık, kadın, hayvan ve çevre hakları adına ne kadar aktivist varsa ona hizmet eder. Afganistan, Irak, Suriye, Filistin’deki gibi işgal, sömürü ve katliam yapılan ülkelerde insan öldürmek onun için günlük birer adi vakıadır.

Ölen ABD’li ise, durum değişir. Yabancı ise öldürülen sayısı milyon kadar da olsa yüreği sızlamaz onun. Zulüm ve işkence, işgal ve sömürü onun asli karakteridir.

Kırk yıldır PKK’nın arkasında duran, ona maddi ve manevi yardım akıtan, destek çıkan, silah ve cephane veren odur. 1960,1972, 1980, 28 Şubat, 15 Temmuz darbelerini planlayan, darbeci askerler var ya o, ‘Bizim çocuklar’ onların ülkemizdeki görünen ve bilinen uzantılarıdır.

  1. karşı darbe yapan yüzlerce halkını bombalayıp şehit eden, binlercesini yaralayan onun FETÖ’cü dostlarıdır. Hani 28 Şubat bin yıl sürecek diyen bir zulüm düzeni vardı ya… O ateist çılgın generaller, işte onlar da bunların ülkemizdeki Truva atlarıdır.

Şimdiye kadar Türkiye onun sömürge valilerince idare edilip yönetiliyordu. AK Parti ve Tayyip Erdoğan iktidar oldu oyunları bozuldu. Pişmiş aşlarına soğuk su katıldı, bütün hesapları alt üst oldu. Şimdi Türkiye’den sorulmak istenen hesap bunun hesabı.

Türkiye’de tekrar darbeler yapabilir, ambargolar koyabilir, bizi dünyadan izole edebilirsin belki ama, asla teslim alamaz, önünde diz çöktüremezsin Amerikalı KOWBOY !

Unutma! Biz senin soy kırımı yaparak neslini tükettiğin o Kızılderililer değil, bir aşiret veya çadır devleti değiliz. Ey İnsanlıktan nasibini almamış vahşi Kowboy!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner41

banner38

banner48