03 Nisan 2017 Pazartesi 17:23
103 Okunma
"FETÖ'cü alçakların arkasında durmayı bırak"

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmalarından bazı notlar: Yıllardır nelerle uğraşıyoruz biliyorsunuz. Gezi olaylarıyla memleketi birbirine katmaya çalıştılar. 17-25 Aralık'ı getirdiler. En son da 15 Temmuz'u yaptılar. Sizler sayesinde, milletimiz sayesinde bu hesapların tamamını bozduk.

"KILIÇDAROĞLU SENİN ONLARDAN FARKIN NE?"

Birileri özel olarak kurguladı. Ağır silahlar, tanklar, tüfekler çıktı milletin üzerine. Bu millete kimse hakaret edemez. Bu millet bir destan yazmıştır. Bu millet dünyaya örnek olmuştur. "Darbe mi olur?" diyeceksiniz siz de. Madem beğenmedin, adamlara önceden biliyordun da "Yanlış saatte yaptın" demedin. Türkiye uçurumun kenarından dönmüş, "15 Temmuz acaba darbe miydi, değil miydi?" gibi bir konuyu gündeme getiriyor. Bunu diyen de Türkiye'nin ana muhalefet partisinin başkanı, sıradan biri değil. Yazıklar olsun, başka bir şey diyemiyorum. Bazı dost bildiğimiz ülkeler de bunu söylüyor. Senin onlardan farkın ne? FETÖ'cü alçakların arkasında durmayı bırak. 15 Temmuz'u unuttu adam.

"TÜRK MİLLETİNE KARIŞMAK NE HADDİNİZE?"

Bu milletin birliğine göz dikenler hesabını verecek. Vermeye de başladılar. Neredelerse arkasındayız. Bana dİyorlar ki, "Çözüm", çözüm mözüm yok kardeşim. Çözüm, ay yıldızlı bayrak. Bu bayrağın altında 80 milyon yaşayacak bu kadar basit. O alçak örgütleri defedip atacağız. PKK'sını, FETÖ'sünü, bu milletin hayatını karartan hiçbir terör örgütüne yer yok. Bunlar bizim kalkınmamızı geciktiriyor. Yeni hükümet sisteminde zayıf parçalı hükümet diye bir şey yok. Yüzde 50'den fazla oy alacaksınız. Sadece Ege'yi, Trakya'yı alarak "İktidar olurum" dersen olmaz. Bütün milletin desteğini alacaksın. Yüzde 50+1 destek alacaksın. Bu değişiklik, birlik getirecek, beraberlik, kardeşlik getirecek. 80 milyon Türkiye olacak. Buna ihtiyacımız var. "Hayır" diyenlere terörist diyormuşuz. Ne haddimize? PKK kendini parçalıyor, "Hayır" diyor. HDP, PKK'nın dümen suyuna girmiş, "Hayır" diyor. FETÖ'cüler bütün güçleriyle hayır çıksın diye uğraşıyorlar. Avrupa'da Türkçe gazeteler çıkarıyorlar, "Erdoğan'a ölüm" yazıyorlar. Türk milletine karışmak ne haddinize? Biz Avrupa'da seçimi şu kazanmasın diye propoganda mı yapıyoruz? Türkiye, terörle iç sorunlarla enerjisini tüketsin, biz de istediğimizi yaptıralım" diyorlar. Bitti o işler. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz, tedirgin oluyorlar. Hızlı tren getiriyoruz, "Ne oluyor bu Türkler'e" diyorlar. Ne yaparsanız yapın, Avrupa'daki vatandaşlarımız vatanını sever. Cevabını da 16 Nisan'da öyle bir verecek ki bir daha konuşacak haliniz kalmayacak. 16 Nisan'da hainlerin oyununu bozacaksınız.

"CHP KONUŞMAKTA UZMANLAŞTI"

Sicil affını 16 Nisan'dan sonra yapacağız CHP'ye. Bu iyi halini biraz daha izleyelim. Milletimizin iyiliğine olmayan hiçbir işin içinde olmayız. Biz sizler sayesinde buradayız. Sizin desteğiniz olmasaydı biz bu işleri nasıl yapacaktık? Otobüsçüleri, kamyoncuları konuşturuyorlar. Samsa'yı anlatıyor, Elmadağ rampalarını, Bolu Tüneli'ni, İstiklal Tüneli'ni anlatıyor. Yarı yarıya inmiş yolculuk süresi. 10 saatte gidilen yer 5 saate inmiş. İstanbul- İzmir arası otoyol yapıyoruz. 2018'de Bursa -İstanbul 2 saat 50 dakika olacak. Zamanın ne olduğunu siz bilirsiniz. Zaman paradan kıymetli. Bu CHP için zaman önemli değil. Sadece konuşuyorlar. Yıllardır konuştukları için uzmanlaştılar. Biz o kadar uzman değiliz, biz laf üstüne laf değiş taş üstüne taş koyarak bugünlere geldik. 80 senede 50 km tünel yaptılar. AK Parti iktidarı 350 km tünel bitirdi. 600 km tünel de devam ediyor. Kılıçdaroğlu'nun yalanlarını uç uca dizsen bizim 350 km'lik tüneli geçer.

"İŞ YAPMAYAN GİDER"

Milletin patron olduğu yerde tek adam olur mu? 5 sene seçtin, baktın iş yapmadı. Hadi kardeşim "Yallah" dersin gönderirsin. İş yaptı, gene seçersin. Recep Tayyip Erdoğan 15 sene Başbakanlık yaptı. Millet seçti o yaptı. Padişahlık değil, babadan oğula geçmiyor. 50+1 almadan iktidar yok. O da "Aday olsam kazanamam" diyor. Derdi o. Aday olduğun zaman vekil de olamazsın. İkisinden birden olursun. Halbuki bu sistem, çalışsa çabalasa, milletin gözüne girse ona da şans getirir. Biz onunla vaktimizi geçirmeyelim işimize bakalım.

"638 MİLYAR LİRA ÖDEDİK, YAZIK DEĞİL Mİ?"

Son birkaç aydır, başımıza gelmeyen iş kalmadı. Başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. Darbeler, ekonomik krizler, terör. Üç cephede terörle mücadele var. Bunlara rağmen "Türkiye eksi büyüyecek" dediler, Türkiye 2,9 büyüdü. Her türlü olumsuzluğa rağmen Türkiye'nin milli geliri 300 milyar arttı, 2 katrilyon 600 milyar oldu. 90'lı yıllar gibi tek parti iktidarı olsaydı Türkiye 5 kat büyüyecekti. Kore 1987'de Başkanlık seçimine girdi. Türkiye, 1706 dolar kişi başı milli gelir, Kore 3200 dolar. Türkiye 11 bin dolar, Kore 30 bin dolar. 1987'den beri 6 hükümet değişti orada, bizde 20'den fazla. 1,5 yıl bile düşmüyor hükümetin gelmesi gitmesi. 2002'den beri AK Parti var Allah'tan. İki güçlü irade var. Başbakan, Cumhurbaşkanı. Cumhurbaşkanı yüzde 50 ile seçiliyor, Başbakan da öyle. Ecevit ve Sezer, en önce kendileri bozuştular. Bedeli siz ödediniz. 23 banka gitti. O krizde, 21 Şubat'tan sonra bizim devraldığımız ana para ve faizle birlikte 638 milyar lira ödedik biz. Bunu ödemezsek ne yapardık bir hesap edin. Milli gelirimizin dörtte biri kadar. 2011'e kadar bunları ödedik. Birisinin Anayasa fırlatmasıyla böyle oldu. "1982 Anayasa'sına "Hayır" verdim diyor Kılıçdaroğlu. Hayırda kalmış, kafa ters çalışıyor. Bir de gençlere siyaseti çok görüyor. Gençler muhtar olmasın, belediye başkanı olmasın, nereye kadar? 25 yaşına kadar. Bunu derken de 2011'de seçim beyannamesinin 14. sayfasında "Gençlere 21 yaşında seçilme hakkı getireceğiz" diyorlar. Bir milletvekili de seçim yaşını 18'e indiren kanun teklifi getirdi. Şimdi de niye karşı çıkıyorsun? 9,5 milyon genç kardeşimizin Türkiye siyasetinin geleceği hakkında "Ben de varım" demesine niye karşı çıkıyorsun? Senin sıraya koymadığın gençler 15 Temmuz'da meydanlardaydı. "Bunlar akrabalarını milletvekili yapacak, ondan sonra askerlikten muaf olacaklar, kıyak emeklilik yaşayacaklar" diyorlar. Sen SGK Başkanı iken 14 aylık torununu sigortalı yapan ben miyim? Kimin siyasette nerede olduğu belli. Bizim de en küçük çocuğumuz 35 yaşında, 5 torunumuz var. Onlar bizim enerjimizi sağlıyor.

"TÜRKİYE 16 NİSAN'DAN SONRA ŞAHA KALKACAK"

Çıkardığımız KOBİ kredisi... Yıllık cirosu 1 milyon 245 binin altında olanlar kullanıyor. Şu anda 117 bin üstünde kişi kullandı. Kredisi çıkmış sayı 102 bin 137, işlemde olanlar da devam ediyor. 220 bin küçük esnafımız kredi almaya hak kazanmış. Hedefimiz 11 milyar kredi vermek. Kredi garanti fonu ile kullandırılan kredi diğer fasıl da. Bundan da 91 bin 632 işletme yararlandı. 61 milyar 300 milyon kullanıldı. Ekonomiye destek vermek bu. Türkiye'de genel büyüme 2.9. Sanayideki büyüme yüzde 4,5. Hani ekonomi kötüye gidiyordu? 16 Nisan'dan sonra Türkiye şaha kalkacak. Ekonomisiyle, demokrasisiyle Türkiye şaha kalkacak. Türkiye engelli koşudan, engelsiz koşuya geçiyor. Sürekli büyüme, kalkınma, güçlü iktidar. Zayıf iktidar yok. Ayak oyunları, entrikalar tarihe karışacak. Mührü millet veriyor, millet alıyor.

"KILIÇDAROĞLU NE KADAR SİVRİ ZEKALI BİR ADAM"

Bugün ayrıca 3 Nisan. Türk kadınına 87 sene önce seçme ve seçilme hakkına sahip oldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildi. Avrupa'da bu sistem yıllar sonra geldi. 9,5 milyon kızlarımız var genç. Seçilme hakkı gelecek. Kılıçdaroğlu, ne kadar sivri zekalı bir adam. Allah saklasın. Türkiye için bir değer. "Erken seçim olmaz" diyor. 16 Nisan sonrası için. Olmayacak zaten. Evet çıkacak, yolumuza devam edeceğiz. 17 Nisan'ı görelim. "Evet çıkması başarısızlık değildir" diyor. O zaman niye kendini yoruyorsun. Bırak. "Evet çıkarsa Türkiye'nin itibarı sıfıra inecek" diyor. Hangisi doğru?

Son Güncelleme: 03.04.2017 17:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner41

banner38

banner48