Türkiye, NATO’ya girdiği günden beri, batılıların içerimizde nasıl örgütlendiklerini, darbeleri nasıl planlayıp uyguladıklarını, siyasi ve sosyal mühendislik faaliyetlerini, sağ sol çatışmalarını, Alevi Sünni çatışmalarını, dinci laik çatışmalarını, sağ – sol, dinci - batıcı örgütlenmeleri vb. yakın tarihimizi iyi okumak ve analiz etmek zorundayız.

Bunları sorgulamazsanız; Sağ – sol, Alevi – Sünni ve Laik - Anti laik çatışmalarında NATO, CIA, MOSSAD ve İngiliz istihbaratı kısaca Haçlı güruhun dahli ve kontrolünü izah edemezsiniz.

Benim de gençliğimin içerisinde geçtiği sağ sol kavgasında; MİT’in içerisine sızmış CIA devşirmelerinin kimler olduğunu, bunların sağ ve sol örgütler içerisindeki faaliyetlerini deşifre edip anlatmazsanız, bu gün de aynı oyunların pençesinde kıvranır durursunuz.

Aynı filmi; ikinci kez değil, üçüncü, dördüncü hatta defalarca izlersiniz.

Toplum mühendisliği uzmanı olan bu istihbarat örgütleri için en ideal ve kullanışlı malzeme, okumayan düşünmeyen sorgulamayan bir toplum. Beyinlerini ele geçirmek için fazla zahmete bile gerek yok, maliyeti de düşük.

Sosyal medyada ve çevremizde, beyinleri; toplum mühendisliği ile operasyon sonucu alınmış yerine kıyma konulmuş örneklerini çokça görmek mümkündür.

Bu okumayan, düşünmeyen ve de sorgulamayan insan malzemeleri bir de Vatan ve Coğrafya sevgisinden yoksun, Muhammedi bir düşünce ve hayattan da uzak iseler değme keyiflerine gitsin, çok zahmet çekmeden ve aramadan hemen tombaladan çeker gibi çek ve kullan.

Bunları neden mi yazdım; geriye doğru dönüp baktığımda birbirleri ile kanlı bıçaklı olan kişi ve grupların hangi Saiklerle bir araya gelip siyasi tercihlerini birleştirme, birlikte hareket etme çabalarına şaşırıp kalıyor nedenini anlamaya (aslında belli de) çalışıyorum.

Bütün ilke ve düşünceleri bir kenara atmışlar, tek dünya görüşleri var, Erdoğan karşıtlığı. Milli ve yerli olan her şeye karşılar.

İçeride bu çalışma ve gayret içinde olanların dış destekçilerine bakın, ne kadar Türk ve Türkiye karşıtları varsa hepsi aynı söylem içerisinde Erdoğan’dan kurtulmanın eskiden olduğu gibi halkın değil vesayet odaklarının kontrolünde bir Türkiye derdindeler. Çünkü vesayet odaklarını yönetmek ve yönlendirmek onlar için adeta çocuk oyuncağı.

Bizim gençlik yıllarımızın perde arkasında toplum mühendislerinden biri olan ve Türkiye’de 11 yıl görev yapan Ruzi Nazar’ı anlatan kitabın yazarı ( Kitabı CIA dan izin alarak ve gözden geçirilerek yayınladığını düşünüyorum ) 1944 doğumlu Enver Altay’lı. Bursa Askeri Işıklar Lisesi öğrencisiyken 1963 yılındaki Talat Aydemir darbe girişimi nedeniyle bin 439 harp okulu öğrencisiyle birlikte tutuklanıyor. Kısa bir süre sonra serbest bırakılıyor fakat orduyla ilişiği de kesiliyor. Sonra Ankara Hukuk Fakültesi’ne giriyor. 1968 yılında ise, MİT’in Başkanı General Fuat Doğu tarafından MİT’e alınıyor.

Geçenlerde de FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklandı.

Enver Altaylı’nın MİT’e girişini sağlayan kişi, CIA ajanı Ruzi Nazar. Enver Altaylı ailesi de Ruzi gibi Özbek ve çok önceleri Fergana Vadisi’nden Adana’ya göç etmişler.

Bizim için başka önemli bir nokta; Enver Altaylı’nın 12 Eylül öncesinde ülkücülerin yayın organı olan Hergün gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olması, sonra MHP’nin Avrupa Genel Müfettişi olması. Bir not o günlerde Hergün gazetesinin başyazarı da Taha Akyol.

Çok daha önemli bir nokta; hangi ülkücüleri devşirdiler, bu ülkücüler şimdi nerede ne yapmaya çalışıyorlar.

FETÖ den gözaltına alınan Enver Altaylı’yı, eski CIA Ortadoğu istasyon şefi Ruzi Nazar’ı okuyor ve çözmeye çalışıyorum. Tabii bunların yetiştirdikleri beslemeleri de bugün neredeler neler yapıyorlar diye tahmin ettiğim isimleri.

Enver Altaylı’nın “Ruzi Nazar: CIA’nın Türk Casusu” kitabı, anlattıklarından ziyade anlatmadıklarını anlamak ve çıkarmak çok daha önemli.

Bu analizleri yapan ülkücüler ile yapamayan, devşirilen ve devşirilemeyen ülkücülerin bugünkü yer konum ve söylemlerine baktığınızda FETÖ’nün ve destekçisi siyasilerin yanında yer tutmalarını daha iyi anlayabilirsiniz.

FETÖ’ye gizli destek, siyasi uzantılarına açık destek veren, Devlet Bahçeli’ye düşman olan sözde ülkücüleri, tanımanız daha da kolaylaşır.

Burada asıl ve en zor olan, geçmişte de olduğu gibi Allah rızası ve İ’lay-ı Kelimetullah için mücadele veren, saf ve temiz ruhlu ülkücüleri ayırabilmek.

Allah’ın izni ile bu ülkenin insanlarını devşirip kullanarak, Türkiye üzerinde operasyon yapma devri kapanacaktır, az kaldı sabredin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner41

banner38

banner48