Arap - İslam dünyasında bir huzursuzluk olduğunda aklımıza ilk gelen şey neden Araplar bu kadar güçsüz, neden bu kadar çaresiz? Niye birlik olamıyorlar, neden kendi kavimlerinin inançlarının haklarını savunamıyorlar? Dünyanın en zengin topraklarına sahipler. Yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile dünyayı besliyorlar ama neden kendilerine bir faydaları yok. 

Resmi dili Arapça olan, 23 Arap ülkesi var dünyada ve bunların toplam nüfusu 407,5 milyon kişi… Nüfus açısından en büyük Arap devleti Mısır, en küçük Arap devleti iseCibuti ve Batı Sahra. Haritayı gözünüzün önüne getirdiğinizde Afrika’nın tamamı ve güney Asya tamamen Arapların kontrolü altında.Hal böyle iken sekiz buçuk milyon nüfusa sahip Yahudi ırkı tüm dünyayı etkisi altında tutmasının yanı sıra neredeyse Araplarında tamamını köle etmiş durumda. 8 milyona karşılık 407,5 milyon Arapça konuşan insanın dili tutulmuş durumda. Elini kolunu öyle görünmez bir göbek bağıyla bağlamışlar ki Arapların, yemeyip yediriyor, içmeyip içiriyorlar Yahudi ağabeylerine. Ama ne kadar büyük bir acziyet içerisinde olduklarının farkında bile değiller. Hani kuran demişti ya: “Siz onların dinine girmedikçe sizden asla razı olmayacaklar” diye.Arap kralları ağabeyleri onlardan razı olsunlar diye az kalsın onların dinlerine bile girecekler.

Peygamber asırlar öncesinden haber vermişti bu acziyeti: “Sizler karış karış, arşın arşın sizden öncekilerin yolunu izleyeceksiniz, onların inançları ve yaşayışlarını ölçü edineceksiniz. İnsanın giremeyeceği küçük bir kertenkele deliğine girecek olsalar, siz de onları takip edeceksiniz. Ümmetim kendisinden önceki ümmet topluluklarının bir kısmını karış karış, arşın arşın izlemedikçe kıyamet kopmayacaktır.” Böyle bir taklitle ağabeylerinin ayak izlerine basarak yürüyen bir Arap milletinden bahsediyoruz.  İstisnalarını saymıyoruz ama ekserisi ihanetten beslenen bir yapıya sahip. Kanaat ve ahde vefa ile tanıştırılmamış bir millet var sanki karşımızda. Peygamberimizin bile bu kavmi yola getirmek için nasıl bir mücadele verdiğini siyer kitaplarından öğreniyoruz. Bu yüzden peygamberimiz vefat ederken başucunda ağlayan kızı Fatma’ya: “Üzülme kızım baban bir daha acı çekmeyecek” diyordu. Alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir Peygamberi bile canından bezdirecek kadar ileri giden bir kavimden Kudüs’ü savunmasını beklemek ne kadar boş bir hayal olur değil mi?Bu yüzden bir Müslüman coğrafyanın hakları savunulacaksa eğer bunu Araplardan beklemek yerine bir Müslüman olarak kalkın ve siz yapın.

Kudüs Mukaddesimizdir. Miracımızdır. Hz. Ömer’in yadigarı, Selahaddin’in gerçekleşmiş hayalidir. Kudüs candır. Bu yüzden Kudüs’ün Muhafaza ve müdafaası en çok bize yaraşır ve yakışır. En yüksek sesi çıkaran biz olduğumuz gibi ‘Kudüs Ordusu’nu da biz kurmalıyız. Acilen Kudüs’ün muhafazası için Türkiye Cumhuriyeti tarafından Özel bir ordu kurulsun. 1. Ordu, Doğu ordu, Ege ordu ve Kudüs Ordu… Her yerde ve her zaman dini dili ırkı ayırt etmeden mazlumun yanında olan devlet geleneğimize ve canım Türkiye’mize yakışan budur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner48