“Bazen siyasetçilerin ağzından duyduğunuz boş sözler için sadece onları suçlamayın. Onların kamuoyu çoğu kere bundan “daha fazlasını hak eder”. Bir siyasetçi bazen kendi kanaatlerinin aksine kendisinden duyulması beklenen şeyleri söyler. Doğru ve akıllıca mesajlar çoğunlukla istenmez ve kamuoyunda kabul görmez.

Hak ettiği liderlere sahip olan bir halkın hikmeti işte böyle gerçekleşir. İşte, bir taraftan zeki fakat ikiyüzlü siyasetçi manzarasına sahip olmamızın, diğer taraftan da zeki ve şerefli insanların bu işe girmeyi tamamen reddetmelerinin sebebi budur.

Otoriter rejimlerde daha az siyasi ikiyüzlülük vardır, fakat bu durum asla o rejimde ahlakilik veya dürüstlüğün hâkim olduğu anlamına gelmez. Oradaki durum halkın önemsenmemesinden kaynaklanmaktadır. Düşüncelerine önem vermediğimiz kimselerin önünde yapmacık davranmayız.”

Kral bilge, siyaset hakkındaki düşüncelerini böyle ifade ediyor. El hak doğru bir tespitte bulunuyor Aliya. Ancak bu normal siyaset oyununu icra eden halk için geçerli bir SOSYOLOJİK durumdur. Halkın genel yapısı, okumuşluk seviyesi bunu olabilir kılar. Fakat bir ülkede dış güçler; uzun yıllar boyunca, belirledikleri bir hedefe ulaşmak için, o ülkede hâkim olan güçleri/siyaset yapan güçleri de onlar belirlemişlerse ve her türlü dış destek maddi-manevi veriliyorsa, bunlara mütemadiyen (özellikle Batı medyası) arka çıkılıyorsa; bu kesimlerle mücadele etmek gerçekten imkansıza yakın zordur. Buna Arap ülkelerinde siyasete hâkim olan kesimi örnek verebiliriz. Gerçi ülkemiz de bundan muaf tutulamaz. Belki de son yıllarda acımazsız, kırıcı ve yok edici, düşmancasına yapılan siyaset, bundan dolayıdır. Ancak bu güçlerle 50’li yıllardan itibaren verilen mücadelede hayli yol alınmıştır. Halk en sonunda direksiyondan beyaz Türkleri indirmeyi başarmıştır. Sanırım, önümüzdeki 24 Haziran seçimlerinde son kez sahneye çıkacak olan bu zihniyete “The End”,diyecektir.   

Patrik Gregiorgius’un  Rus Çarı Aleksandr’a Yazdığı Mektup!

Bu ülke üzerinde verilen mücadele, diğer hiçbir Müslüman ülkede görülmüyor, özellikle de Arap ülkelerinde. Bütün fesat ve mel’anet şebekesi, dış zındıka komiteleri, ajan misyonerler ve husussan Siyonist komiteler, önümüzdeki “Başkanlık Seçimini” başarısız kılmak için canhıraşane bir gayret sarf ediyorlar ve edecekler.  Zira onlara göre “hasta adam” iyileşip ayağa kalkmamalıdır. Çünkü o ayağa kalkarsa, bütün İslam coğrafyası da yeniden dirilecektir.  Ve dolayısıyla da iki yüz elli yıllık planları da bu coğrafyada başarısız olacaktır. Ne yapıp yapmalı, bunun önüne geçilmelidir. Bunun için de behemehâl Erdoğan’ın başkanlığına engel olunmalıdır. Ne demek istediğimi sanırım asılan “Fener Rum Patrik’i Gregiorgius’un “ Rus Çarı Aleksandr’a yazdığı mektupta ifade edilmiştir.

Bakınız yine dört ayak siyaset çukuruna düştük. Bir tarafta, yıllardır bu ülke üzerinde oynanan dış güçler, bir tarafta da beyinleri bu dış güçlerin enjektesiyle dumura uğramış Kemalist beyaz Türkler, yeniden ortalığı yalan-yanlış propaganda ve algı operasyonlarıyla etkileyip, Türk halkını, hegomonyası altına almak için kalemlerini ve medya silahını bilemeğe başladılar. Fakat bir atasözümüz vardır, bilirsiniz; “Her çibat abat- Artık ne yaparsan boş”, “Geçti Bor’un Pazarı”, diyoruz.

Biliyorsunuz, her şeyin bir tabii ömrü vardır. Ülkemizde son on-on beş yılda cereyan eden olaylar, Türk milletini uzun ve derin bir gaflet uykusundan uyandırmıştır. Pahasına milyarlarca dolar akıtsaydık, bu milleti derin batı narkozundan uyandıramazdık. Ancak Rabbim, bir musibet ile asırları aşan oyunu yerle bir etti. Bu nedenle, siyasi “abidik-kobidikler” artık bu milleti etkilemez ve etkilemeyeceğini de Haziran’daki seçimde açıkça göreceğiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner41

banner38

banner48