ABD’nin Suriye sorumlusu ‘sınır güvenlik gücü’ adı altında 30 bin kişilik bir ordunun Suriye-Türkiye sınırında kurulacağını açıkladı. 15 bininin hazır olduğu bu gücün yönetiminin Suriye Demokratik Gücüne (SDG) yani PKK’ya verileceğini bildirdi.  ABD, DAEŞ bahanesi ile SDG’yi eğiterek 4 bin tır silah verdi, SDG’nin sözde DAEŞ’e karşı ‘zafer kazandığını’  ilan etti. DAEŞ’in Karton Kaplan yani taşeron  örgüt olduğunu, DAEŞ’li teröristlerin sakal kesip elbise değiştirerek PKK teröristlerine  katıldıklarını bütün dünya biliyor. ABD yeni planında DAEŞ+PKK=SDG denklemiyle daha kalabalık bir terör gücü oluşturmayı amaçlıyor. Suriye ve Ortadoğu’daki çıkarlarını bu güç ile korumak isteyen ABD, Türkiye’ye de sürekli terör ihraç edecek kaynak oluşturmayı hedefliyor. Türkiye 35 yıldır bölücü terör örgütü PKK ile mücadele ediyor. Bu mücadelede nice şehitler verildi ve nice masum insanlar hayatlarını kaybettiler. Türkiye terörde yeni stratejisi teröristleri inlerinde yakalayarak etkisiz hale getirmede  başarılı oldu.  Türkiye’de tutunamayan teröristler, ABD’nin Suriye ve Irak’ da ki koruyucu şemsiyesinin altına sığınmak zorunda kaldı. ABD, PKK teröristlerini ‘sınır güvenlik gücü’ adı altında kılıf uydurarak her zaman kullanacağı güç haline getirmek istiyor. Türkiye için sürekli terör kaynağı demek olan bu yapılanma kabul edilemez.

Bunun kabul edilemeyeceğini en üst seviyeden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan seslendirdi. “Washington kurduğun 30 bin kişilik ordu seni temsil edemeyecek ve stratejik ortağının karşısında rezil olacaksın. Bizim tüm müttefiklerimize söylediğimiz şudur: Katil sürüleri ile aramıza girmeyin. Ortaya çıkabilecek, istenmeyen hadiselerden biz sorumlu olmayız. Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı siz kendiniz indirin ki biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerle birlikte onları toprağa gömmek zorunda kalmayalım. TSK en kısa zamanda Afrin ve Münbiç meselesini halledecektir. Harekat her an başlayabilir. Ardından da sıra diğer bölgelere gelecektir. Tek bir terörist kalmayana kadar operasyonlar sürecektir.” Bu ifadeler yeterince açık ve net. Bu ifadelerden sonra ABD savunma bakanlığı (PENTEGON), SDG’den yeni bir ordu oluşturmayacağını, ancak DAEŞ terör örgütüne karşı kendilerinin Suriye’de bulunmaya devam edeceklerini açıkladı. Türkiye’yi Afrin operasyonu konusunda adım atmamaya çağırdı.

Türkiye bütün diplomatik kanalları kullanarak sınır ve ülke güvenliği için sesini duyurmaya çalışıyor. Ancak başta ABD olmak üzere hiçbir NATO ülkesi Türkiye’nin haklı hassasiyetleri konusunda sesini  çıkarmıyor. Hatta NATO ülkeleri PKK ve FETÖ’ye sahip çıkma konusunda yarışır hale geldiler. Bu durum NATO’yu sorgulanır hale getirdi. NATO Türkiye dâhil 28 ülkenin içinde bulunduğu 1949 yılında kurulmuş Kuzey Atlantik Paktı adı verilen savunma örgütüdür. NATO örgüt dışından gelecek saldırılara karşı üyelerini korumak için ortak savunma amacı ile kuruldu. NATO üyelerinin toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını garanti etmek, üyelerinden birine yapılmış saldırıyı üyelerinin tamamına yapılmış kabul ederek o saldırı merkezini birlikte yok etmek temel amacı. NATO’nun hukukun üstünlüğünü ve özgürlükleri tanıyan devletlerin; barış ve güvenliğini sağlama ve kendi aralarında askeri sosyal ve kültürel dayanışma yapma gibi amaçları da vardır.

NATO Türkiye’nin PKK ile yaşadığı güvenlik konusunda hangi sorumluluklarını yerine getirdi? PKK yıllardır NATO ülkelerinin kullandıkları terör örgütü olmadı mı? Yetkililerimiz özellikle bu günlerde NATO- Türkiye ilişkilerini yeniden gözden geçirmelidirler. NATO ülkelerinin Genel Kurmay Başkanları kısa zaman önce bir toplandı. Bu toplantıda Genel Kurmay Başkanımız Hulusi Akar söz alarak konuşma yaptı. Medya da bu konuşma ‘Türkiye sınırında kurulmak istenen terör ordusu ve Afrin konusundaki hassasiyetlerini belirtti’ diye yer aldı. ABD’nin PKK terör örgütü ile Suriye, Irak ve Orta Doğuda nasıl bir müttefiklik içine girdiği NATO üyelerine, diğer dünya devletleri ile dünya kamuoyuna anlatılmalıdır. Bölge de bir milyondan fazla insanın ölümü ve insanlık dramı göçlerin yaşanmasının, insanlık sorunu olduğu belirtilerek konu Birleşmiş Milletlere taşınmalıdır.ABD ve yandaşları Türkiye’nin son 15 yılda yaptığı gelişmeleri hazmedemediği için önünü kesmek amacı ile teröre açıktan destek vermekten çekinmemektedirler. Bu gidiş ABD’yi dünya gözünde terör devleti olarak tanıtacaktır. ABD’nin Ortadoğu ve İsrail sevdası ona yeni bir Vietnam yaşatabilir.

Türkiye NATO ittifakı içinde yalnızları yaşamaktadır. Türkiye’nin son yıllardaki hamleleri onu dünya barışı için aktör haline getirmiştir. Türkiye tarihten gelen misyonunu da kullanarak İslam ülkeleri savunma gücünü (İSG) kurmak zorundadır. Bu gücü İslam ülkeleri üzerindeki kanlı oyunların bitirilmesi ve dünya barışının sağlanmasında önemli görevler beklemektedir. Atatürk’ün, ‘yurtta barış,dünyada barış’ ideali savunmada güçlü bir Türkiye ve Türkiye’nin önderliğinde kurulabilecek İSG ile mümkündür. Selam ve dua ile….

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner48